Chcesz zostać radnym dzielnicy? To musisz przyjść na to spotkanie!

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-02-07 18:13:00

Raz jeszcze przypominamy o tej ważnej inicjatywie. 8 lutego o godzinie 18 w Gościnnej Przystani rozpocznie się spotkanie kandydatów do rady dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce". W Gdańsku wybory do rad dzielnic odbędą się 24 marca.

- To będzie spotkanie, na którym przypomnimy, czym zajmuje się rada dzielnicy w Gdańsku, jakie ma kompetencje. Podpowiemy też, jak zarejestrować się jako kandydat do takiej rady - mówi nam Agnieszka Bartków, szefowa Rady Dzielnicy "Orunia-Św. Wojciech-Lipce".

Obecna kadencja rad dzielnic w Gdańsku właśnie się kończy. 24 marca odbędą się wybory na kolejną kadencję. Gdańszczanie będą wybierać swoich reprezentantów aż w 35 dzielnicach. Oczywiście również i w dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce szykują się wybory.

Każdy, kto chciałby kandydować do rady dzielnicy musi do 22 lutego zebrać 30 podpisów mieszkańców i w urzędzie złożyć wszystkie niezbędne dokumenty. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Bartków, która ponownie będzie kandydowała do oruńskiej rady dzielnicy, podkreśla, że gra jest warta świeczki. Przypomina, że w tym roku budżet rad dzielnic (pieniądze pochodzą z miasta) mocno się zwiększy, a Orunia-Św.Wojciech-Lipce mają szansę na blisko 260 tys. zł rocznie. To cztery razy więcej niż dotychczas. Wiele zależy tutaj jednak od frekwencji w marcowych wyborach.