Kameralny koncert ku pamięci Pawła Adamowicza. Prezydent Dulkiewicz złożyła ważną obietnicę

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-03-12 11:37:00

Kilka miesięcy temu na spotkaniu Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Orunia" prezydent Paweł Adamowicz obiecał, że znajdzie środki na zakup fortepianu dla oruńskiej szkoły muzycznej. Teraz podczas kameralnego koncertu prezydent Aleksandra Dulkiewicz zapewniła, że dotrzyma obietnicy śp. włodarza Gdańska.

"Wczorajszy koncert pamięci prezydenta Pawła Adamowicza w PSM I st. im H. Wieniawskiego w Gdańsku-Oruni dostarczył mi wiele emocji i wzruszeń... Dziękuję dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom za wyjątkową atmosferę" - napisała na Facebooku prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Zaprzysiężona wczoraj włodarz Gdańska odnosiła się tutaj do sobotniego koncertu, który w szkole muzycznej zorganizowali przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Orunia". Koncert był kameralny, a przedstawiciele SIL chcieli w ten sposób wspomnieć zmarłego prezydenta Adamowicza i jego ostatnią oficjalną wizytę właśnie na Oruni.

 

- Spotkaliśmy się wspólnie z prezydentem Adamowiczem 8 grudnia, również na koncercie w szkole muzycznej na Oruni. W trakcie pojawiła się kwestia fortepianu, bo okazało się, że szkoła takim nie dysponuje i musiała pożyczać go specjalnie na tę okazję. Prezydent Adamowicz obiecał wówczas, że znajdzie środki na zakup fortepianu dla szkoły muzycznej - mówi Piotr Wróblewski, szef SIL "Orunia".

Kilka dni temu SIL zorganizował koncert w tym samym miejscu i zaprosił na niego prezydent Aleksandrę Dulkiewicz.

Włodarz Gdańska potwierdziła, że dotrzyma obietnicy śp. włodarza Gdańska i znajdzie środki na zakup fortepianu dla oruńskiej szkoły. Koszt takiego fortepianu, jak mówią nam przedstawiciele SIL, oscyluje w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych.