Budowa wiaduktu na Biskupiej Górce wchodzi w kolejną fazę. Nowa organizacja ruchu

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-04-01 13:45:00

Jeden z wjazdów do centrum Gdańska wygląda jak gigantyczny plac budowy - na Zaroślaku postępuje kolejny etap prac przy wiadukcie Biskupia Górka. Od dzisiaj przez trzy miesiące w okolicy obowiązuje zupełnie nowa organizacja ruchu.

Prace przy budowie wiaduktu Biskupia Górka rozpoczęły się kilkanaście miesięcy temu. W ramach inwestycji powstanie tutaj nowy przejazd i nowy układ drogowy.

Teraz prace weszły w kolejną fazę. Jak informują urzędnicy, od dzisiaj (1 kwietnia) zamknięty dla ruchu zostanie fragment jezdni w kierunku Pruszcza Gdańskiego - od Węzła Unii Europejskiej do skrzyżowania z ul. Toruńską (odcinek ok. 200 m). Oznacza to, że kierowcy jadący np. z centrum na Orunię będą musieli jechać objazdem.

Nowa organizacja ruchu potrwa około trzy miesiące. Co się zmieni? Urzędnicy przygotowali komunikat i załączyli też mapy, na których widać nową organizację ruchu.

"Ruch pojazdów w stronę Pruszcza Gdańskiego, na odcinku ok. 200 m, odbywać się będzie po jezdni w kierunku Centrum. Droga w kierunku Centrum na czas wprowadzonej zmiany będzie jezdnią z 2 pasami ruchu w kierunku Centrum i 1 pasem ruchu w kierunku Pruszcza Gdańskiego (2+1). Organizacja w tej formie będzie stała i nie będzie zmieniana w ciągu dnia.

Jadąc od strony Dworca PKP w kierunku Pruszcza Gdańskiego należy pojechać ul. Nowe Podwale Grodzkie (tunel). Wyjazd z ul. Nowe Podwale Grodzkie na ul. Trakt Św. Wojciecha będzie się odbywał bez sygnalizacji świetlnej i będzie możliwy tylko w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Wyjazd w kierunku ul Toruńskiej i ul. Okopowej zostanie zamknięty.

Od miejsca gdzie Trakt Św. Wojciecha przechodzi w jedną dwukierunkową jezdnię utrzymana zostanie dotychczasowa organizacja (2 +1) zmieniana w zależności od pory dnia. W godzinach 13:00 – 18:00 udostępnione będą dla ruchu 2 pasy w kierunku Pruszcza Gdańskiego i 1 w kierunku Gdańska. Natomiast w godzinach 18:00 – 13:00 udostępnione zostaną 2 pasy w kierunku Gdańska i jeden w kierunku Pruszcza Gdańskiego.".