13 kwietnia wielkie sprzątanie Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha. Kto się dołączy?

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-04-05 16:09:00

Jak się dowiedzieliśmy, sprzątanie odbywać się będzie w czterech miejscach, na Oruni, Lipcach i w Św. Wojciechu. Organizatorami akcji są nowowybrani radni dzielnicy, którzy już uzyskali tutaj wsparcie od miasta. Teraz proszą wszystkich mieszkańców, by 13 kwietnia (sobota) zarezerwowali sobie trochę czasu.

Start akcji zaplanowano na 13 kwietnia na godzinę 10. Wówczas w czterech miejscach na Oruni, Lipcach i Św. Wojciecha rozpocznie się wielkie sprzątanie. Mowa o następujących adresach: okolice Głuchej 5, rejon Przybrzeżnej 14, teren Parku Ferberów (koło stawów), a w Św. Wojciechu mostek przy wzgórzu Św. Wojciecha.

Dlaczego akurat te miejsca? - Chcieliśmy, aby sprzątanie objęło zarówno miejsca na Oruni, jak i Lipcach i w Św. Wojciechu. W przyszły roku też planujemy sprzątanie, a miejsca będą wówczas inne - odpowiada nam Agnieszka Bartków z rady dzielnicy "Orunia-Lipiec-Św.Wojciech".

Akcję organizują przedstawiciele nowej rady dzielnicy. Jak się dowiedzieliśmy, w sprzątanie mają włączyć się też niektóre jednostki miejskie, np. Gdańskie Usługi Komunalne.

Radni proszą mieszkańców dzielnicy, by i oni pomogli w sprzątaniu.