W marcu osunęła się tutaj elewacja. Teraz miasto zapowiada remont

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-04-12 15:26:00

Na Ubocze 24 trwa remont klatek schodowych, a za kilka dni ma rozpocząć się remont elewacji budynku, której część została uszkodzona w wyniku pożaru. Pod tym adresem często dochodzi do dewastacji.

W marcu pisaliśmy o tym, że w komunalnym budynku na Ubocze 24 osunął się fragment elewacji.

- Elewacja budynku uszkodzona została w wyniku zdarzenia losowego, tj. pożaru budynków gospodarczych (komórek) na sąsiedniej posesji należącej do wspólnoty mieszkaniowej - mówi Aleksandra Strug, rzecznik Gdańskich Nieruchomości.

To właśnie GN odpowiada za mienie komunalne w Gdańsku. Jak się dowiedzieliśmy, ubezpieczyciel uznał szkodę i wypłaci miastu należną kwotę na naprawę uszkodzeń. - Remont elewacji rozpocznie się 16 kwietnia - precyzuje Strug.

To nie jedyne prace na Ubocze 24. Od początku kwietnia trwa tutaj remont klatek schodowych. - W ramach prac planowanych w budynku wymienione zostaną również szyby, we wszystkich drzwiach wejściowych do klatek schodowych na plastikowe, naprawiona będzie również instalacja elektryczna - mówi nasza rozmówczyni.

Urzędnicy nie ukrywają jednak, że w budynku na Ubocze 24 często dochodzi do aktów dewastacji. - Mieszkańcy wielokrotnie sami zgłaszali w BOM sytuacje, w których dochodzi do zniszczenia części wspólnych lub też miejsce ma niewłaściwa eksploatacja budynku i lokali - komentuje Strug.

Budynek przy ulicy Ubocze 24 został oddany do użytku w 2009 roku. Wiele razy pisaliśmy już o tym miejscu. Chodziło m.in. o dewastację klatek (ale i elewacji), a kilka miesięcy temu pisaliśmy o pladze robactwa. Niektórzy mieszkańcy skarżyli się na swoich sąsiadów, inni uważali, że miasto w nieodpowiedni sposób dba o budynek na ulicy Ubocze.