Przejazd kolejowy na Niegowskiej zamknięty na trzy dni. W maju zamkną też przejazd na Sandomierskiej

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-05-14 08:32:00

Wczoraj o godzinie 21 zamknięto przejazd kolejowy na Niegowskiej. Do 17 maja będą tutaj trwać prace remontowe. 21 maja na trzy dni zamknięty zostanie też przejazd na Sandomierskiej.

Przejazd na Niegowskiej ma zostać ponownie otwarty 17 maja o godzinie 6. - Objazd zamkniętego przejazdu będzie odbywał się ulicami Smętną oraz Gościnną. Obejście dla ruchu pieszego będzie możliwe tunelem na wysokości ul. Ukośnej - informują przedstawiciele Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Na tym nie koniec prac remontowych na Oruni. 21 maja o godzinie 21 zostanie zamknięty przejazd kolejowy na ul. Sandomierskiej. Szlabany zostaną podniesione tutaj 24 maja o godzinie 6.

- Objazd pomiędzy Traktem Św. Wojciecha i ul. Równą będzie odbywał się ulicami Smętną i Dworcową (również dla pojazdów powyżej 3,5 t). Obejście dla pieszych wyznaczone zostało tunelem na wysokości ul. Rejtana - informują urzędnicy.

O zamknięciu przejadu na Niegowskiej poinformowała lokalna Rada Dzielnicy. Radni zastanawiają się, dlaczego PKP PLK i miasto nie poinformowało w należyty sposób o utrudnieniach. Do sprawy wrócimy.