Do Parku Oruńskiego jest już lepsze dojście od strony pętli Świętokrzyskiej [ZDJĘCIA]

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-06-10 09:26:00

Miasto wybudowało już kilkusetmetrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej, którą od strony pętli Świętokrzyska można dostać się do Parku Oruńskiego. Do sierpnia mają zostać tutaj ustawione lampy, ławki i kosze na śmieci. Ale budowlańcy znów mogą się tutaj pojawić w przyszłym roku.

Ścieżka jest utwardzona, wokół niej nasadzono zieleń, przygotowano też miejsca na ławki i lampy. Nowa droga rozpoczyna się w okolicy zbiornika "Augustowska" (okolice pętli Świętokrzyska) i biegnie w kierunku Parku Oruńskiego, kończąc się na wysokości działek.

Jak pisaliśmy kilka tygodni temu, dla wielu osób jest to ważna inwestycja, bo wcześniej ten nietwardzony odcinek był trudny do przejścia. Są jednak tacy, którzy uważają, że takie "betonowanie" Parku Oruńskiego nie powinno mieć miejsca ze względu na kwestię retencji.

Budowa nowej ścieżki się zakończyła, ale miasto ma tutaj postawić jeszcze lampy, kosze i ławki. Wykonawca ma na to czas do sierpnia. Również i pod koniec wakacji miasto wyznaczy tutaj organizację ruchu - od strony pętli Świętokrzyska auta nie będą mogły wjedżać na nową drogę. Nie wiadomo jednak, jak miasto chce to wyegzekwować - jednym z pomysłów jest postawienie słupków.

Wszystkie prace mają zakończyć się tutaj w sierpniu, ale najprawdodpodobniej w okolicy znów zobaczymy ekipy robotników. Nowa ścieżka nie zepnie się z utwardzoną drogą od strony Parku Oruńskiego. Do pełni szczęścia zabrakło tutaj około kilkuset metrów. W rejonie tutejszych działek pozostał więc odcinek nieutwardzonej ścieżki.

Jest jednak szansa, że i to się zmieni. Projekt budowy brakującego odcinka może zostać zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. Jeżeli wniosek zyska odpowiednią liczbę głosów, prace będą mogły ruszyć już w przyszłym roku.