To oni zaprojektowali zmiany na ulicy Gościnnej. W poniedziałek będzie można zadać im pytania i zobaczyć ich prace

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-06-29 09:47:00

W czerwcu pisaliśmy o tym, że miasto rozstrzygnęło konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Rynku Oruńskiego. Teraz w najbliższy poniedziałek (1 lipca) w Gościnnej Przystani odbędzie się spotkanie z autorami zwycięskiego projektu. Szykuje się więc ważna debata na temat centrum Oruni!

Miasto przygotowuje się do rewitalizacji ulicy Gościnnej. Jak pisaliśmy na MojejOruni miasto rozstrzygnęło już konkurs na zagospodarowanie Rynku Oruńskiego.

W konkursie wzięło udział pięć prac. Pierwszą nagrodę (14 tys. zł) otrzymała koncepcja autorstwa biura projektowego Studiomania. Na portalu pokazywaliśmy już stosowne prezentacje, ale teraz oruniacy będą mogli zobaczyć je "na żywo" i w znacznie lepszej jakości. Wszystko za sprawą spotkania w Gościnnej Przystani, które rozpocznie się w poniedziałek (1 lipca).

Pojawią się na nim zwycięzcy konkursu, którzy zaprezentują duże plansze z ich wizjami zagospodarowania Rynku Oruńskiego. Będą też przedstawiciele jury, które rozstrzygnęło konkurs na zagospodarowanie ulicy Gościnnej.

Warto przypomnieć, że zwycięzcy konkursu dostali też konkretne wytyczne od jury. Oznacza to, że będą musieli nanieść do swojego projektu kilka poprawek - m.in. zwiększyć ilość zieleni kosztem "kamienia", szczegółowo zaprojektować fontannę przy Gościnnej i przedstawić konkretną "organizację ruchu kołowego na rynku".

Szykuje się więc debata na temat przyszłości ulicy Gościnnej.

Jak mówili nam w czerwcu urzędnicy, kolejnym krokiem ku realizacji inwestycji będzie przygotowanie dokumentacji technicznej, na podstawie której ruszy przebudowa. Konkretne zmiany na ulicy Gościnnej mogłyby się pojawić w 2020 roku.