Rozpoczęło się głosowanie w tegorocznym budżecie obywatelskim. Potrwa do 23 września

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-09-09 14:09:00

Internetowe głosowanie potrwa w całym Gdańsku do 23 września. Mieszkańcy Gdańska mają do wyboru 331 projektów dzielnicowych. Na Oruni, Lipcach i Św. Wojciechu takich potencjalnych inwestycji jest kilkanaście.

W tegoroczonej edycji budżetu obywatelskiego w Gdańsku na projekty mieszkańców przeznaczonych zostało 18,5 mln zł. Głosowanie internetowe rozpoczęło się dzisiaj i potrwa do 23 września.

W trwającym dwa tygodnie głosowaniu te projekty, które zgromadzą najwięcej głosów na pewno zostaną zrealizowane w następnych latach przez miasto. Choć trzeba przyznać, że w ostatnich latach zdarzały się tutaj i opóźnienia w realizacji zwycięskich projektów.

W tegorocznym budżecie obywatelskim głosować można TUTAJ. O projektach z Oruni,Lipiec i Św. Wojciecha pisaliśmy pokrótce TUTAJ.

Kto jest uprawniony do głosowania? "Mieszkańcy Gdańska w każdym wieku, zarówno zameldowani w naszym mieście, jak i ci, którzy znajdują się w spisie wyborców. Prawo do głosowania będzie też przysługiwało wszystkim posiadaczom Karty Mieszkańca - jest bowiem grupa osób, która nie posiada meldunku w Gdańsku, ale tutaj rozlicza się z podatków" - czytamy na miejskiej stronie gdansk.pl.

 

Przypomnijmy, każda dzielnica ma tutaj swoją pulę pieniędzy. Zależy ona między innymi od liczby mieszkańców. Na Oruni jest ich blisko 15 tysięcy, a wysokość Budżetu Obywatelskiego dla tej dzielnicy wynosi 450 tysiące złotych.

W tym roku mieszkańcy Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha będą mieli do wyboru kilkanaście projektów, które dotyczą ich dzielnicy.