Pomorska policja pokazała film z piratami drogowymi. Włos na głowie jeży m.in. ujęcie z Traktu św. Wojciecha

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-10-25 13:55:00

W tym tygodniu policjanci zatrzymali (tylko w ciągu jednej godziny!) cztery prawa jazdy kierowcom, którzy na Trakcie św. Wojciecha przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h. O tym, że na tej ulicy potrafi być niebezpiecznie świadczy też film, który dzisiaj został opublikowany przez pomorską drogówkę.

Na tym filmie widać, jak kierowcy jeżdżą pod prąd, czy wjeżdżają na skrzyżowania i przejścia dla pieszych na czerwonym świetle. Wszystkie te wykorczenia zostały zarejestrowane przez innych kierowców, którzy później nagrania ze swoich samochodowych kamer wysłali do pomorskiej drogówki.

Od kilku lat policjanci z województwa pomorskiego korzystają ze specjalnej skrzynki mailowej stopagresjidrogowej@pomorska.policja.gov.pl. Każdy może tam wysłać film lub zdjęcia, na których zostały zarejestrowane wykroczenia drogowe. Kierowcy chętnie korzystają z takiej opcji. W zeszłym roku na ten adres wpłynęło 538 zgłoszeń. W tym roku - do 24 października już ponad 850.

Policja zmontowała z tych nagrań krótki film, który dzisiaj został opublikowany. Znaleźć można go TUTAJ.

Jedno z ujęć pokazuje też Trakt św. Wojciecha. Widać, jak na przejściu dla pieszych mężczyzna idzie z dzieckiem. Auto kierowcy, który rejestruje zdarzenie, stoi na jednym pasie, ale nagle na pas obok wjeżdża rozpędzony samochód i przecina przejście dla pieszych. Nie potrzeba wielkiej wyobraźni, by poczuć, że w tym przypadku niewiele brakowało do naprawdę wielkiej tragedii.

O tym, że naTrakcie św. Wojciecha potrafi być niebezpieczenie świadczy też inna statystyka. Jak informują policjanci, w tym tygodniu drogówka zatrzymała (tylko w ciągu jednej godziny!) cztery prawa jazdy kierowcom, którzy na Trakcie św. Wojciecha przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h.

Wszyscy ukarani tutaj kierowcy to młodzi ludzie, w wieku od 20 do 26 lat.