Nad Kanałem Raduni miasto posadziło nowe kasztanowce. Pomagały im dzieci z przedszkola z Lipiec

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-11-08 19:03:00

Łącznie na całej długości wału Kanału Raduni posadzono 26 kasztanowców czerwonych. Będą to mniejsze drzewa od tych, które w ostatnim czasie w tym miejscu wycięło miasto.

W czwartkowej akcji Gdańskich Wód brały dzieci z przedszkola nr 24 na Lipcach. To właśnie w tej części dzielnicy wzdłuż wału Kanału Raduni posadzono 12 nowych drzew.

Kilkanaście kolejnych wkopano w innych miejscach. Jak informują nas lokalni radni dzielnicy, nowe drzewa pojawiły się też na wale Kanału Raduni, na wysokości ulicy Sandomierskiej, a także na wysokości Zrembu, czy w okolicach Biskupiej Górki.

Radni dzielnicy, z którymi rozmawialiśmy chwalą miasto za nowe nasadzenia, ale nie ukrywają, że liczą na kolejne podobne tego typu akcje.

Już kilka miesięcy temu miasto obiecało, że na wale Kanału Raduni pojawią się nowe nasadzenia. Jak pisaliśmy w sierpniu na portalu MojaOrunia.pl, w ostatnich kilku latach miasto wycięło na wale Kanału Raduni 31 kasztanowców. Niektóre z drzew były chore, ale miasto nie ukrywało też, że inne z kasztanowców usychają.

Po naszym artykule tematem zaintresowali się gdańscy radni miasta, a miasto obiecało, że w przyszłym roku przeznaczy 150 tys. zł na badanie drzew. Być może uda się ustalić przyczyny, dlaczego w tym miejscu usychają kasztanowce.

Warto dodać, że nasadzone wczoraj kasztanowce czerwone to mniejsze drzewa od tych, które w ostatnim czasie zostały wycięte na wale Kanału Raduni.