Gwiazdka na Oruni już 7 grudnia [HARMONOGRAM IMPREZY]

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-11-15 18:17:00

Zgodnie z tradycją na Oruni szykuje się kolejna Gwiazdka. W tym roku zabawa rozpocznie się 7 grudnia (sobota) o godzinie 14:30. Będzie kiermasz świąteczny, występy muzyczne dzieci z lokalnych szkół i przedszkoli, ulicą przejdzie orszak, a oruniacy wspólnie zaśpiewają kolędy i powitają Mikołajów. Na ulicy Gościnnej rozświetli się choinka. Ogłoszeni zostaną też zwycięzcy konkursu bożonarodzeniowych szopek.

Organizatorem Gwiazdki na Oruni jest Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Orunia (składa się na nie szereg lokalnych organizacji). Imprezę wspiera też lokalna rada dzielnicy i Gdański Archipelag Kultury.

Organizatorzy podali już harmonogram Gwiazdki na Oruni, która w tym roku odbędzie się 7 grudnia (sobota).

14:30 patio Kawiarni Kuźnia, ul. Gościnna 10 – rozpoczęcie imprezy;

14:30 – 16:45 występy muzyczne dzieci i młodzieży z lokalnych szkół i przedszkoli;

14:30 – 17:30 Patio Kawiarni Kuźnia przy ul. Gościnnej 10 – kiermasz świąteczny;

17:00 pokaz – Orszak od Kościoła św. Jana Bosko przy ul. Gościnnej 15 do Kawiarni ”Kuźnia”

17:00 Scena przy ul. Gościnnej – przywitanie i przemówienia honorowych gości, mini koncert kolęd, przybycie Mikołajów, rozświetlenie choinki

18:00 Zakończenie Festynu.

Jak mówią nam organizatorzy, w imprezie udział mają wziąć: prezydent Aleksandra Dulkiewicz i wiceprezydent Piotr Grzelak. W czasie imprezy ulica Gościnna ma być otwarta dla aut. Wyjątkiem będzie krótki moment, gdy na Gościnną przyjadą Mikołajowie i rozświetlona zostanie choinka.

Weź udział w konkursie i stwórz swoją bożonarodzeniową szopkę

Podczas imprezy mają też ogłoszeni zwycięzcy konkursu bożonarodzeniowych szopek. Konkurs organizuje SIL, a nagrody funduje Rada Dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce".

W konkursie będą dwie kategorie wiekowe (dzieci w wieku 6-12 lat i młodzież plus dorośli).

Jak czytamy w regulaminie konkursu: "Zadaniem Uczestników Konkursu jest wykonanie przestrzennej pracy - szopki bożonarodzeniowej statycznej lub ruchomej. Należy uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. Oceniane będą: nawiązanie do tradycji, architektura, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność, ogólne wrażenia estetyczne".

Termin składania prac - do 4 grudnia 2019 roku. Do tego czasu wykonaną szopkę należy dostarczyć do kościoła przy ulicy Gościnnej (w godzinach od 11 do 15).

Wszystkie szopki będą prezentowane w kościele do 6 stycznia 2020 roku.