Zimowa szkoła ratownictwa na oruńskiej pływalni. Już trwają zapisy na styczniowe zajęcia

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2019-12-20 17:23:00

Ruszyły zapisy na zajęcia dla młodzieży szkolnej w wieku od 8 do 16 lat. Podczas "zimowej szkoły ratownictwa" na oruńskim basenie będzie się można nauczyć m.in. udzielania pierwszej pomocy i poprawić technikę pływania.

"Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem będzie miał okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania. Zadaniem szkoły jest przygotowanie wszystkich chętnych do niesienia pomocy w wodzie oraz przybliżenie zainteresowanym idei ratownictwa bezpiecznej kąpieli" - czytamy w komunikacie na stronie oruńskiej pływalni.

Zajęcia w ramach "zimowej szkoły ratownictwa" będą prowadzone przez doświadczonych ratowników, kadrę instruktorów WOPR oraz trenerów pływania.

- Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Każdy uczestnik zajęć otrzyma dyplom potwierdzający ukończenie Zimowej Szkoły Ratownictwa. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń - podkreślają przedstawiciele oruńskiej pływalni, która mieści się przy ulicy Smoleńskiej.

Zapisy na zajęcia na oruńskiej pływalni są pod tym linkiem.

Zajęcia będą trwały w czasie ferii zimowych (od 13 do 17 stycznia i od 20 do 24 stycznia 2020 roku). Organizatorem jest Gdański Ośrodek Sportu i Kąpielisko Morskie Gdańsk. Każde zajęcia będą trwały godzinę.

Organizatorzy podkreślają, że każde zapisane dziecko na zajęcia Zimowej Szkoły Ratownictwa musi posiadać podstawowe umiejętności pływania. - W przypadku nie posiadania ich, konieczna będzie rezygnacja z zajęć - zaznaczają.