Wielka awaria wodociągu, zalany fragment Traktu. Nie wiadomo, ile potrwa naprawa

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2020-01-09 16:58:00

Dziś po południu na Trakcie św. Wojciecha (w pobliżu wiaduktu Biskupia Górka) doszło do awarii wodociągu. Woda zalała fragment ulicy i m.in. pobliską stację benzynową. Na ten moment nie wiadomo, co było przyczyną awarii. Dopiero jutro robotnikom uda się dotrzeć do uszkodzonego wodociągu.

"W związku z rozszczelnieniem wodociągu i gwałtownym wylewem wody, który miał dziś miejsce na Trakcie św. Wojciecha, służby techniczne oraz wykonawca wiaduktu Biskupia Górka dokonały wygrodzenia drogi. Jezdnia została zwężona na odcinku ok. 100 metrów na wysokości stacji BP w kierunku Pruszcza Gdańskiego" - czytamy w komunikacie wysłanym przez Saur Neptun Gdańsk.

Na Trakcie św. Wojciecha (w okolicy wiaduktu przy Biskupiej Górce) wciąż mają miejsce utrudnienia. Jutro rano mają rozpocząć się tutaj prace ziemne - robotnicy chcą dotrzeć do uszkodzonego wodociągu. Po usunięciu awarii konieczne też będzie odtworzenie fragmentu podmytej jezdni.

Na ten moment urzędnicy nie podają przyczyny awarii. - Więcej będziemy wiedzieć jutro, kiedy dotrzemy do uszkodzonego wodociągu - mówi nam jeden z przedstawicieli magistratu.

 

"Uszkodzony dziś wodociąg to tzw. wodociąg przesyłowy o średnicy 500 mm. Wyłączenie jego fragmentu z eksploatacji nie spowodowało pozbawień w dostawach wody do okolicznych budynków mieszkalnych i przemysłowych" - informują w cytowanym wyżej komunikacie urzędnicy.