W sztabie WOŚP na Małomiejskiej zebrano ponad 18 tys. zł. Ale to jeszcze nie koniec liczenia

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2020-01-12 20:07:00

62 wolontariuszy (najmłodszy miał pięć lat) ze sztabu WOŚP przy ulicy Małomiejskiej kwestowało dzisiaj na ulicach Gdańska. Nie udało się pobić zeszłorocznego rekordu, ale i tak było nieźle, bo zebrano ponad 18 tys. zł. Plus sporo obcej waluty i złoty łańcuszek.

W zeszłym roku w sztabie WOŚP na Małomiejskiej zebrano ponad 25 tys. zł, w tym roku kwota była niższa.

- Nasi wspaniali wolontariusze zebrali dzisiaj 18 200 zł. Ale to jeszcze nie ostateczna suma, bo do puszek wrzucano sporo waluty obcej, która zostanie później przeliczona przez Fundację - relacjonuje Karolina Mielewska, szefowa oruńskiego sztabu WOŚP i nauczycielka ZKPiG nr 5.

To właśnie nauczyciele szkoły na Małomiejskiej opiekowało się dzisiaj kwestującymi uczniami z Oruni, których spotkać można było nie tylko w dzielnicy. Wolontariusze z oruńskiego sztabu zbierali pieniądze m.in. również w centrum Gdańska.

Rekordu nie udało się więc pobić, ale i tak nasza rozmówczyni jest zadowolona z dzisiejszego dnia. - Nie chodzi o bicie rekordów, tylko tak jak powiedział dzisiaj Jurek Owsiak, w tej akcji najważniejsze jest bycie razem.

Mielewska chwali też policję, która patrolowała miejsca, gdzie kwestowali wolontariusze.

- Wolontariusze są zadowoleni, wszyscy bezpiecznie wrócili do sztabu. Spędziliśmy razem wspaniały dzień. 28 finał zakończony sukcesem - dodaje szefowa oruńskiego sztabu.