Nie wiecie na co zagłosować w budżecie obywatelskim? To spotkanie jest dla was

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2020-11-20 09:41:00

W Gdańsku trwa głosowanie do budżetu obywatelskiego i ważą się losy przyszłych inwestycji. Które z nich są warte uwagi? Wnioskodawcy projektów z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha usiądą dzisiaj (20 listopada) przed ekranami swoich komputerów i będą reklamować swoje pomysły. W internecie każdy będzie mógł im zadać pytanie. W tekście podajemy link, na który trzeba będzie wejść o godzinie 18. Zapraszamy do komentowania i stawiania pytań.

Kilka dni temu w internecie rozpoczęło się głosowanie do budżetu obywatelskiego. Potrwa do 30 listopada.

Mieszkańcy Gdańska mają do wyboru ponad 300 projektów. Jest i kilkanaście wniosków z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha. Problem w tym, że wciąż wielu mieszkańców nie ma dokładnej informacji, czego one dotyczą i dlaczego warto na nie zagłosować w budżecie obywatelskim.

Dziś będzie można poznać odpowiedzi na te pytania. Wszystko za sprawą inicjatywy, która wyszła ze strony menadżera Gościnnej Przystani Przemysława Kluza.

Kluz organizuje dzisiaj w internecie spotkanie z pomysłodawcami projektów z Oruni, Lipiec i Św. Wojciecha. Spotkanie odbędzie się w internecie. By w nim uczestniczyć, wystarczy o godzinie 18 klinkąć TUTAJ.

Każdy z autorów będzie miał 3 minuty na zaprojektowanie swojego pomysłu. Później będzie miał kolejne trzy minuty by odpowiedzieć na ewentualne pytania ze strony publiczności.

Jak mówi Kluz, podobna akcja zostanie też zorganizowana dla Oruni Górnej i Gdańska Południe. Takie spotkanie w internecie (z wnioskodawcami z Oruni Górnej i Gdańska Południe) odbędzie się w poniedziałek, o godzinie 18.

Kluz zaprasza też do Gościnnej Przystani (Dom Sąsiedzki przy ulicy Gościnnej 14) tych wszystkich, którzy nie mają w domu komputera lub internetu, a chcą zagłosować w tegorocznym budżecie obywatelskim. W Domu Sąsiedzkim będzie można zagłosować cały przyszły tydzień (pon-pt, od 10 do 16).