Orunia ma swoją czapkę [ZDJĘCIA]

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2021-02-22 15:57:00

Od dzisiaj w internetowym sklepie można kupić wyprodukowaną przez Instytut Kultury Miejskiej czapkę z oruńskim motywem. Należy się spieszyć, w sprzedaży jest około 70 sztuk. Również kilka innych dzielnic Gdańska - za sprawą IKM - ma swoje nakrycie głowy.

"Oruńska czapka" kosztuje 38 złotych i można ją zamówić pod tym adresem.

"Zaprojektowana przez Alicję Pałgan wyprodukowana przez Instytut Kultury Miejskiej. Promuje gdańskie dzielnice i spacery z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami. Orunia, dzielnica z pięknym parkiem pełnym legend i kamienic z wyjątkowymi detalami architektonicznymi. W projekcie czapki odnajdziemy inspiracje motywami z oruńskich napisów i szyldów" - piszą przedstawiciele Instytutu Kultury Miejskiej, pomysłodawcy całej akcji.

Instytut Kultury Miejskiej przygotował specjalną serię czapek w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki.

"Dzielnice Gdańska: Zaspę, Biskupią Górkę, Dolne Miasto, Nowy Port, Orunię, Oliwę i Wyspę Sobieszewską, można zwiedzać samodzielnie, z przewodnikami dostępnymi w PDF – teraz także z ciepłym nakryciem na głowie" - czytamy w opisie projektu.

Dziś do sklepu internetowego oficjalnie trafiły już czapki z Oruni.

Każda dzielnicowa czapka miała swoją sesję fotograficzną. Na Oruni modelkami były Aleksandra Abakanowicz i Lucyna Korytowska. Obie panie znane są z akcji Zdolna Orunia, która cieszy się sporym zainteresowaniem w dzielnicy. Abakanowicz i Korytowska to również Lokalne Przewodniczki.

Jak mówią nam przedstawiciele IKM, "nakład" oruńskich czapek (tak jak i innych dzielnicowych nakryć głowy) nie jest duży i wynosi 70 sztuk.