Rozpoczęła się budowa objazdu Bramy Nizinnej. Szefowa rady wskazuje, jak zagospodarować całą okolicę

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2021-10-08 10:12:00

Rozpoczęły się prace związane z budową objazdu Bramy Nizinnej. To jedna z ważniejszych inwestycji na Oruni, która może nieco ułatwić życie mieszkańcom "odciętej szlabanami" dzielnicy. Szefowa lokalnej rady uważa, że urzędnicy powinni postawić na rozwój całego obszaru, dopuszczając tutaj budowę mieszkań i usług.

Docelowo ruch ma zostać puszczony kilkadziesiąt metrów obok zabytkowej Bramy Nizinnej. - Nowa droga prowadzona będzie w miejscu dawnej linii kolejowej. W ramach inwestycji rozebrany zostanie stary mostek nad Opływem Motławy, a w jego miejscu wybudowana zostanie nowa przeprawa – informują urzędnicy.

Objazd Bramy Nizinnej da alternatywę kierowcom, którzy będą chcieli ominąć szlabany na Dworcowej i dojechać lub wyjechać z położonej za torami części Oruni. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu 2022 r.

Budowa nowej drogi, obok zabytkowej Bramy Nizinnej właśnie się rozpoczęła. Z takiego obrotu sprawy cieszy się szefowa lokalnej rady dzielnicy, Agnieszka Bartków. - Długo wyczekiwana inwestycja ruszyła - napisała na Facebooku.

Bartków, która od od lat walczy o budowę bezkolizyjnego przejazdu na Oruni i mocno angażuje się w rozwój dzielnicy, ma też apel do miasta. Przekonuje, że urzędnicy powinni zmienić zapisy w studium dla tego terenu, tak aby z obszaru przemysłowego rejon stał się usługowo-mieszkaniowy.

"Osobiście marzy mi się aby ten rejon stał się usługowo mieszkaniowy, gdyż znajduje się tuż przy pięknym Opływie Motławy blisko Starego Miasta" - pisze radna.