Prezentacja wyjątkowego kalendarza na oruńskiej Gwiazdce. 35 osób dostanie mikołajkowy prezent

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2021-11-23 15:28:00

4 grudnia podczas Gwiazdki Oruńskiej Stacja Orunia zaprezentuje na swoim stoisku przy ulicy Gościnnej wyjątkowy kalendarz na rok 2022. - 35 pierwszych osób otrzyma "Smaki Oruni" w mikołajkowym prezencie - mówi portalowi MojaOrunia pomysłodawczyni projektu, blogerka kulinarna Agnieszka Haponiuk.

O dzielnicowym projekcie Smaki Oruni pisaliśmy już kilkukrotnie. Teraz akcja Stacji Orunia Gdański Archipelag Kultury zbliża się ku końcowi, a wielki finał zaplanowano w grudniu. Wtedy ma być gotowy kalendarz na 2022 r.

Pomysłodawczyni projektu Agnieszka Haponiuk ze Stacji Oruni podaje nam teraz więcej szczegółów. Blogerka mówi, że kalendarz Smaki Oruni właśnie się drukuje.

I że już niedługo nastąpi jego uroczysta prezentacja. - 4 grudnia rozpocznie się Gwiazdka Oruńska, a my przed tym wydarzeniem o 16.30 uroczyście wręczymy kalendarze bohaterkom naszej akcji. A potem na Gwiazdce pierwsze 35 osób otrzyma kalendarz w mikołajkowym prezencie - informuje Agnieszka Haponiuk.

Pozostałe chętne osoby będą mogły nabyć kalendarz za niecałe 20 zł. Nakład kalendarza wyniesie 200 egzemplarzy. Po Gwiazdce na Oruni kalendarz będzie można zobaczyć w Stacji Orunia, która mieści się przy ulicy Dworcowej.

W kalendarzu Smaki Oruni będzie 12 przepisów, 12 krótkich historii i 12 zdjęć. Na tych ostatnich zobaczymy osoby mieszkające lub związane z Orunią i 12 potraw, które zostały przez nie przygotowane.

- To historie mieszkanek Oruni spisane kulinarnymi przepisami. To wspomnienia smaku dzieciństwa, rodzinnego domu jak i samej Oruni - dzielnicy innej niż wszystkie, gdzie przyszło żyć bohaterkom kalendarza - dopowiada Agnieszka Haponiuk.