Autor: STACJA ORUNIA, Data publikacji: 2022-03-14 13:03:00
„Rozmowy w poczekalni” to cykl otwartych spotkań z interesującymi „Pasażerami”. Piątą pasażerką wysiadającą na Stacji Orunia będzie prof. Marta Koval – Lwowianka, wykładowczyni literatury amerykańskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Zastępcznyni przewodniczącej gdańskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce oraz koordynatorka Centrum Informacji i Koordynacji „Dla Ukrainy Razem”. Często komentuje wydarzenia polityczne na Ukrainie dla polskich mediów.
Trudno nam dziś wszystkim skupić myśli na czymś innym niż na sytuacji w Ukrainie i na tym, w jaki sposób pomagać ukraińskim uchodźcom - zarówno doraźnie i na bieżąco, jak i w dłuższej i głębszej perspektywie. W piątek 18 marca o godz. 18:00 zapraszamy wszystkich tych, którym ta sprawa nie jest obojętna. Z naszą gościną prof. Martą Koval porozmawiamy między innymi o tym jak wspierać ukraińską suwerenność i jak opierać się dezinformacji.
Marta Koval urodziła się we Lwowie, ale od 11 lat mieszka w Gdańsku. Jest amerykanistką i uczy literatury amerykańskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmuje się współczesną powieścią amerykańską, literaturą emigracyjną i pamięcioznawstwem. Jest pasjonatką Gdańska i przewodniczką miejską. Pracuje też jako tłumaczka języków angielskiego, ukraińskiego i rosyjskiego. Jest zastępczynią przewodniczącej gdańskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce oraz koordynatorką Centrum Informacji i Koordynacji „Dla Ukrainy Razem”. Często komentuje wydarzenia polityczne na Ukrainie dla polskich mediów.
Zapraszamy na spotkanie i do wspólnej rozmowy
********
Idea Rozmów w poczekalni
Dziś, gdy rozmowy międzyludzkie w dużej mierze zostały sprowadzone do tzw. „small talków” i miniatur językowych rodem z messengera czy sms-ów, wciąż wierzymy w wartość rozmów poruszających, którym towarzyszy głębsza refleksja i namysł nad aktualnymi, ważnymi społecznie tematami. Dlatego kontynuujemy nasz cykl pt. "Rozmowy w poczekalni", do którego zapraszamy rozmówców gotowych do podzielenia się z nami swoim przekazem, doznaniami, przemyśleniami i opowieściami.
Zapraszamy na spotkanie i do wspólnej rozmowy. Wstęp wolny.