Miss mokrego podkoszulka i "pirat" z Oruni. Spotkanie wspomnieniowe o Sky Orunia

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2022-05-24 08:13:00

31 maja (wtorek) w Ratuszu Oruńskim odbędzie się spotkanie, na którym wspominana będzie legendarna telewizja Sky Orunia. Prowadzić je będzie Grzegorz Bryszewski, który przygotowuje książkę na temat Sky Orunia.

"Czy Sky Orunia była stacją piracką, czy też po prostu prywatną/komercyjną stacją telewizyjną? Czemu wywiad z laureatką miss mokrego podkoszulka nadany w Sky Oruni w 1995 roku bije rekordy popularności na serwisie YouTube? Na jakim komputerze tworzono pierwsze reklamy telewizyjne w stacji? Co zmieniło w pracy telewizji otrzymanie przez nią koncesji w 1995 roku?" - to niektóre pytania, na które będzie można znaleźć odpowiedź podczas spotkania w oruńskim Ratuszu.

- Do udziału w spotkaniu zapraszamy zarówno osoby, które nie znają historii jednej z pierwszych polskich pirackich telewizyjnych, jak i dawnych pracowników, współpracowników czy też miłośników i widzów Sky Oruni, którzy chcieliby podzielić się swoimi wspomnieniami - podkreśla Grzegorz Bryszewski, który przygotowuje książkę na temat Sky Orunia.

Jak pisaliśmy na portalu MojaOrunia, Bryszewski zdobył kulturalne stypendium miast Gdańska na napisanie książki na temat telewizji Sky Orunia. W ciągu następnych miesięcy będzie zbierał materiały do książki. Jak mówi, już przeprowadził pierwsze wywiady. - Przekonałem się, jak bardzo pochłaniający i ciekawy jest to temat. Dowiedziałem się kilku dodatkowych rzeczy. Byłem zaskoczony, ile osób pracujących w mediach, było zaangażowanych w tworzenie Sky Orunia - mówi nam Bryszewski.

Bryszewski chce napisać książkę do końca roku. Później będzie musiał znaleźć jeszcze wydawcę i finansowanie na jej wydanie. Jeżeli się uda i wszystko pójdzie zgodnie z planem, książkę o Sky Orunia będzie można kupić już w 2023 r.

Spotkanie rozpocznie się 31 maja (wtorek) o godzinie 17 w sali Oruńskiego Ratusza. Ten mieści się przy Gościnnej 1.

Bryszewski stworzył ten fanpage dedykowany powstającej książce.