Będzie więcej miejsc postojowych przy Parku Oruńskim [ZDJĘCIA]

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2024-01-04 15:39:00

Trwa budowa ponad 50 miejsc postojowych na placu przy ulicy Nowiny, naprzeciwko bramy do Parku Oruńskiego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja ma być gotowa w pierwszym kwartale tego roku.

W sierpniu 2023 r. miasto podpisało umowę z wykonawcą na rozbudowę placu przy ulicy Nowiny, który od miesięcy pełnił funkcję parkingu. Prace wciąż trwają. - Docelowo ma tu powstać ponad 50 miejsc postojowych. Na wysokości placu zabaw przy Parku Oruńskim powstanie też nowe, wyniesione przejście dla pieszych. Zrobi się bezpieczeniej - mówi portalowi MojaOrunia Agnieszka Bartków, szefowa lokalnej rady dzielnicy i pomysłodawczyni budowy miejsc postojowych w tej części Oruni.

- Kiedyś przez przypadek zobaczyłam starą uchwałę rady miasta. To były dawne czasy, gdy przystępowano do projektu rewaloryzacji Parku Oruńskiego. W planach był właśnie parking. Później z tego pomysłu zrezygnowano — tłumaczy.

Radna jest zdania, że parking — wraz z rewaloryzacją Parku — jest tutaj niezbędny. Zwraca uwagę, że w Parku — za sprawą budowy m.in. amfiteatru — dzieje się teraz znacznie więcej i miejsca postojowe są na wagę złota.

Na tworzonym właśnie placu ma też powstać punkt gromadzenia odpadów dla czterech podmiotów. - Mowa m.in. o podmiotach w Parku, które obecnie mają niezabudowane punkty odpadów. Przez to jest wymuszony wjazd śmieciarek na teren Parku. Teraz to się zmieni — mówi Bartków.

Radna nie wyobraża sobie, by inwestycja nie objęła także remontu chodników, które otulają nowy parking. Mówi, że będzie mocno naciskać miasto, by tego dopilnowało. Budowa miejsc postojowych ma zakończyć się w pierwszym kwartale tego roku.