Małe, ale widoczne sukcesy?

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2011-11-09 10:18:00

Na terenie dzielnicy pojawiły się już nowe betonowo-drewniane ławki. Zostały sfinansowane z budżetu Rady Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”.

Dwie ławki zamontowano już w Św. Wojciechu. Wczoraj prace trwały również na ulicy Gościnnej. Tutaj do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane aż trzy ławki.  Kolejna trafi na ulicę Dworcową, jeszcze jedna na ulicę Raduńską, dwie na Plac Oruński.

Koszt tej inwestycji gdański Zarząd Dróg i Zieleni oszacował na kilka tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu lokalnej rady osiedla, ZDiZ zorganizował przetarg i zakupił ławki. Ich lokalizacje wskazali urzędnikom reprezentantci RO „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”.

Jak informują radni, podczas rozmów z przedstawicielami ZDiZ, tym ostatnim została zgłoszona jeszcze jedna, ważna dla wielu mieszkańców sprawa. Chodzi o przepełnione, ulokowane na chodnikach kosze na śmieci – członkowie rady postulowali o częstsze ich opróżnianie.

Przypomnijmy, w Gdańsku zajmują się tym wykonawcy, którym prace te zleca Dział Oczyszczania Zarządu Dróg i Zieleni. Urzędnicy mają możliwość nałożenia kar finansowych na wykonawców, odpowiedzialnych m.in. za opróżnianie miejskich śmietników lub odśnieżanie ulic.

W ostatnich tygodniach radnym udało się zanotować, jak sami go określają, „mały, ale widoczny sukces”. Na wniosek jednej z komisji Rady miasto wyremontowało niewielki odcinek nawierzchni Traktu Św. Wojciecha (tuż przy przystanku autobusowym „Gościnna”, w kierunku Centrum).  W miejscu tym często zbierała się woda, przejeżdżające samochody ochlapywały czekających na przystanku ludzi.