Policja i straż dziś na Gościnnej

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2011-11-24 11:35:00

Już dzisiaj (czwartek) o godzinie 18:30 w Gościnnej Przystani rozpocznie się spotkanie przedstawicieli policji i straży miejskiej z mieszkańcami dzielnicy.

Organizatorem dzisiejsze dyskusji są członkowie Rady Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”. W połowie października miało już miejsce spotkania między reprezentantami Rady, a strażą miejską i policją. Ci ostatni pytani, o to jak poprawić bezpieczeństwo na Oruni, Św. Wojciechu i Lipcach odpowiadali:
- Więcej policjantów, monitoring w kolejnych punktach dzielnicy, a także lepsza współpraca mieszkańców z policją.
Czy rzeczywiście policja i straż miejska nie mają sobie nic do zarzucenia? Z informacji, które docierają do nas od mieszkańców dzielnicy, wynika, że praca stróżów prawa pozostawia wiele do życzenia. Kilku oruniaków już zapowiedziało, że weźmie udział w dzisiejszej dyskusji. I przedstawi konkretne problemy. Jednym z nich jest regularne zakłócanie ciszy nocnej przez młodzież w rejonie ulicy Gościnnej. Lokatorzy tamtejszej kamienicy napisali w tej sprawie pismo do Komendanta I Komisariatu w Gdańsku. Dziś zamierzają mu je wręczyć (lub jego zastępcy) i poprosić go o konkretną odpowiedź.
Organizatorem dzisiejszej dyskusji są członkowie Rady Osiedla „Orunia-Św.Wojciech-Lipce”. W połowie października miało już miejsce spotkanie między reprezentantami Rady, a strażą miejską i policją. Ci ostatni pytani, o to jak poprawić bezpieczeństwo na Oruni, Św. Wojciechu i Lipcach odpowiadali:
- Więcej policjantów, monitoring w kolejnych punktach dzielnicy, a także lepsza współpraca mieszkańców z policją.
Czy rzeczywiście policja i straż miejska nie mają sobie nic do zarzucenia? Z informacji, które docierają do nas od mieszkańców dzielnicy, wynika, że praca stróżów prawa pozostawia wiele do życzenia.

Kilku oruniaków już zapowiedziało, że weźmie udział w dzisiejszej dyskusji. I przedstawi konkretne problemy. Jednym z nich jest regularne zakłócanie ciszy nocnej przez młodzież w rejonie ulicy Gościnnej. Lokatorzy tamtejszej kamienicy napisali w tej sprawie pismo do Komendanta I Komisariatu w Gdańsku. Dziś zamierzają mu je wręczyć (lub jego zastępcy) i poprosić go o konkretną odpowiedź.

Dom Sąsiedzki "Gościnna Przystań" mieści się przy Gościnnej 14.