Sparta Gdańsk powraca ze złotymi medalami

Autor: Sparta, Data publikacji: 2012-01-12 17:59:00

W rozegranym w dniach 5-8 stycznia turnieju o Puchar Asiru w Gdyni, chłopcy z rocznika 2003 zajęli 1 miejsce, wygrywając wszystkie swoje mecze

Turniej rozpoczął się w  czwartek prezentacją drużyn i losowaniem grup. W wyniku losowania Sparta zagrała mecz otwarcia z drużyną ASiRu B Gdynia wygrywając 6:0, w meczach grupowych pokonali również ASiR A 1:0, Bałtyk A Gdynię 2:0. W ćwierćfinale Sparta pokonała ASiR C a w półfinale drużynę FC Osowa. W finale znowu zespół Sparty spotkał się z Bałtykiem A Gdynia, po wyrównanym  lecz meczu wygranym 1:0 Sparta cieszyła się z wywalczonego 1 miejsca. Warto zauważyć, że w kategorii chłopców urodzonych w 2003r piłkarze Sparty brali udział pierwszy raz w turnieju a dla kilku piłkarzy były to pierwsze mecze rangi turniejowej.

W tym samym turnieju w grupie rocznikowej 2002 drużyna Sparty zajęła dobre IV miejsce, niestety do pudła zabrakło tylko szczęścia.

Nasi chłopcy wracali do domu w świetnych humorach nie tylko dzięki bardzo dobrym wynikom ale także dzięki otrzymanej nagrodzie Fair Play. CHŁOPCY ZE SPARTY BĘDĄ WYPROWADZAĆ  NA PGE ARENIE PIŁKARZY LECHII PODCZAS MECZU Z WISŁĄ KRAKÓW.