Kolejny sukces Sparty Gdańsk

Autor: Sparta, Data publikacji: 2012-01-17 14:09:00

Po sukcesie piłkarzy rocznika 2003 w zeszłotygodniowym turnieju o puchar ASiR Gdynia przyszła kolej na zawodników rocznika 2002, którzy zajęli drugie miejsce w turnieju MINI EURO 2012 rozgrywanym w Gniewinie

W zeszłym tygodniu chwalilismy się sukcesami jakie odniesli piłkarze Sparty urodzeniew roczniku 2003. W miniony weekend chłopcy urodzeni w 2002/03 roku w rozegranym w Gniewinei turnieju zajęli II miejsce!

Koncepcją zawodów rozgrywana pod nazwą Mini Euro było występowanie każdej druzyny pod nazwą kraju, który bierze udział w Mistrzostwach Europy które odbędą sie w tym roku. Piłkarze Sparty wylosowali Francję i w niebieskich koszulkach z nazwą tego państwa zagrali w turnieju. W grupie elimnacyjnej Francja (Sparta Gdańsk) pokonała Czechy (ASiR Gdynia) 1:0, Hiszpanię (Gniewino) 1:0, Grecja (Rozstaje Gdańsk) 2:0 oraz zremisowaliśmy z Niemcami (Jaguar Kokoszki) 1:1.

W fazie ćwierćfinałowej pokonaliśmy Portugalię (Mosty) 2:1 Chorwację (Santos Gdańsk) 4:0 W półfinale po bezbramkowym meczu zwyciężyła Hiszpanię w karnych 4:2.

W finale piłkarze Sparty ulegli jedynie najlepszej druzynie turnieju Ukrainie (Arka Gdynia I) 0:1. Najlepszym bramkarzem turnieju został Bartek Franek (Sparta) GRATULACJE DLA CAŁEGO ZESPOŁU I TRENERA!