Pielgrzymi na Trakcie, zmiany w ruchu

Autor: p.kalbarczyk, Data publikacji: 2012-04-20 15:09:00

W związku z XXIII Pieszą Pielgrzymką na Wzgórze św. Wojciecha, w najbliższą niedzielę
(22 IV) na Trakcie św. Wojciecha zostanie wprowadzona specjalna organizacja ruchu drogowego.

- W godzinach 10:00 – 15:00, w rejonie św. Wojciecha, ruch drogowy zostanie skierowany na trasę objazdową przez tzw. Obwodnicę św. Wojciecha. Tymczasowe zmiany zostaną również wprowadzone dla linii autobusowych 151, 207 oraz 232 – mówi Sebastian Zomkowski, zastępca dyrektora ds. przewozów ZTM w Gdańsku.

Jakie zmiany czekają pasażerów?
ZTM informuje, że funkcjonowanie przystanku „św. Wojciech” (w obu kierunkach) będzie zawieszone. Jeśli chodzi o linię 151, od strony Oruni autobusy nie wjadą do św. Wojciecha, lecz zawrócą na wysokości przystanku „św. Wojciech – PKP”.

Natomiast autobusy linii 207 i 232 w obu kierunkach pojadą tzw. Obwodnicą św. Wojciecha. W kierunku Oruni obie linie dodatkowo zatrzymają się na przystanku „św. Wojciech – PKP”. Przystanek „św. Wojciech – PKP” w kierunku Pruszcza zostanie przesunięty o około 100 metrów (w stronę Pruszcza). Oprócz linii 232 zatrzyma się tu również 207.

– Wszystkie powyższe zmiany obowiązują jedynie w najbliższą niedzielę, w godzinach 10:00-15:00 – przypomina Zomkowski.

Co będzie się w tym czasie działo na Trakcie św. Wojciecha?
Już o 9:00 z Konkatedralnej Bazyliki Mariackiej z relikwiami św. Wojciecha wyruszy Pielgrzymka KSM „Semper Fidelis” i uda się na Wzgórze. Jednocześnie spod kościoła św. Trójcy wyruszy Pielgrzymka Młodzieży. O 12:00 na Wzgórzu odbędzie się Eucharystia, której przewodniczyć będzie Biskup Wojciech Polak, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Pielgrzymka dotrze również do parafii pw. św. Jana Bosko. – Jak co roku, Pielgrzymka zatrzyma się u nas i około godziny 10:30 nastąpi wniesienie relikwii – informuje ks. Mirosław Dukiewicz, proboszcz parafii.

Relację z zeszłorocznej Pielgrzymki można przeczytać tutaj.