Utrudnienia na Trakcie, remont na ukończeniu

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2012-05-20 16:16:00

W związku z realizacją kolejnego etapu przebudowy Traktu św. Wojciecha na odcinku od Pruszcza do Obwodnicy Południowej w najbliższych kilku dniach kierowców czekają utrudnienia.

Jutro (21.5) od godziny 9 do 16 ruch będzie tutaj sterowany ręcznie. Na całym odcinku drogowcy będą układać nawierzchnie.

W nocy z 22 na 23 nastąpi całkowite zamknięcie ulicy na wysokości Świętego Wojciecha. Ruch będzie odbywał się starym Traktem św. Wojciecha (będzie przechodził przez Św. Wojciecha). W tym czasie kładziony będzie asfalt na nowej części drogi. Ruch również będzie sterowany ręcznie.

23 maja w godzinach nocnych i porannych drogowcy mają dokończyć wloty i wyloty na połączeniu starego i nowego Traktu św. Wojciecha.

Dzień później, jak informują przedstawiciele gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, po porannym szczycie komunikacyjnym ekipy remontowe będą wykańczać skrzyżowania nowego i starego Traktu św. Wojciecha.

Miało być 7 milionów, będzie taniej o ponad 3 miliony złotych - na 2,5 kilometrowym odcinku Traktu św. Wojciecha od Pruszcza w kierunku centrum wymieniane są zużyte elementy drogi. Drogowcy nie zrywają jednak całej nawierzchni. Usuwana i kładziona na nowo jest warstwa ścieralna jezdni. Prace zaczęły się na początku kwietnia. Potrwają do końca maja.