Festyn po raz czternasty

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2012-05-29 15:39:00

Już w najbliższą niedzielę o godzinie 13:30 wystartuje XIV Festyn Rodzinny w Parku Oruńskim. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji.

W przeszłości bawiło się tutaj nawet tysiąc i więcej ludzi. Jak będzie w tym roku?
- Serdecznie zapraszam na naszą imprezę. Myślę, że wszyscy będziemy się wyśmienicie bawić – mówi Piotr Wróblewski, szef Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, które jest organizatorem niedzielnej zabawy. 

W tym roku, dzięki wsparciu lokalnej Rady Osiedla (z budżetu RO radni przeznaczyli na organizację zabawy aż 7 tysięcy złotych) korzystanie z większości urządzeń zabawowych będzie bezpłatne. Wyjątkiem od tej reguły będą: ustawiony w Parku Euro Bangee, a także znane z poprzednich Festynów wielkie „żywe” kule na tutejszym stawie. Za tę ostatnią przyjemność zapłacimy w niedzielę 10 złotych.

Tak jak w zeszłym roku, Park będzie podzielony na szereg najprzeróżniejszych krain dla dzieci. Właśnie z nimi związany jest konkurs. Główną nagrodę ufundował Lech Kaźmierczyk, radny miasta.

Na ustawionej w Parku scenie zobaczymy także występy dzieci i młodzieży z oruńskich przedszkoli i szkół. O godzinie 14 rozpocznie się koncert zespołu „Jazz dla dzieci”.

Organizatorzy zabawy proszą, aby w niedzielę starać się nie parkować wzdłuż ulicy Nowiny, czy Raduńskiej. – Swoje samochody można będzie zostawić na placu w Gimnazjum nr 10 i na terenie dawnej „Zatoki” – informuje Wróblewski.

Inaczej niż w zeszłych latach, handel będzie odbywał się w jednym miejscu, przy pierwszym stawie w Parku. Nie zabraknie stoisk z watą, popcornem, balonami i zabawkami.
- Aby handlować w niedzielę w Parku, potrzebne będą zezwolenia Zarządu Dróg i Zieleni – przypomina szef SIL „Orunia”.

Na Festynie swoje punkty będą mieli strażacy, strażnicy miejscy, policjanci, radni osiedla i lokalne szkoły. Będą pokazy strażaków i pokazy ratownicze, zorganizowane przez Przychodnię Rened Lectus.

Harmonogram imprezy:
Niedziela, 3 czerwca

13.30 Uroczyste przejście parady uczniów szkół i przedszkoli oruńskich z przed Kościoła pw. Świętego Jana Bosko (ul. Gościnnna 15) do Parku Oruńskiego (zakończenie parady przed sceną)
14.00 Oficjalne otwarcie Festynu przez Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza połączone z wręczeniem honorowego odznaczenia – Medalu Kawalera Syrenki Oruńskiej – dla wybitnej osobowości dzielnicy Orunia; (otwarcie krain dobrej zabawy)
14.30 Koncert zespołu Jazz dla dzieci;
15.30 Występy na scenie: Przedszkole nr 24
15.40 Przedszkole Diamencik (nr 71)
15.50 Przedszkole Pod Bukami (nr 9)
16.00 Przedszkole Krasnal (nr 19)
16.10 Przedszkole nr 11
16.30 Gdańska Szkoła Podstawowa
16.40 Szkoła Podstawowa nr 16
16.55 GSP, Gdańskie Gimnazjum, Gdańskie Liceum Ogólnokształcące
17. 10 Szkoła Podstawowa nr 40
17.20 Gimnazjum 5
17.30 Podsumowanie Krain Dobrej Zabawy, Wręczenie nagród
17.45 GSP, GG
17.55 ZSPSiCH
18.10 Koncert Zespołu BLIND CROWS
18.30 Zakończenie