Łukasz Butowski „Procesja” - wystawa

Autor: Dworek Artura GAK, Data publikacji: 2012-11-05 18:22:00

W dniach 7-21 listopada 2012 w galerii Dworku Artura GAK przy ul. Dworcowej 9 odbędzie się wystawa rysunku i grafik autorstwa Łukasza Butowskiego.

Grafika i rysunek. Wystawa zrealizowana w ramach realizacji akademickiego projektu badawczego „Fotolitografia-litografia cyfrowa”.

Słowo „procesja” dość naturalnie kojarzy się ze świętem religijnym. Jednak w przypadku prac prezentowanych na tej wystawie, istotniejszym elementem jest bardziej ogólna fascynacja gromadnymi aktywnościami ludzkimi, jako formą istnienia „biomasy”.

Oprócz wspomnianych już wcześniej procesji, przez miejskie pejzaże naszego kraju przetaczają się rozmaite pochody, manifestacje, parady. Ostatnio bardzo mocno wzmocnione przez kolorowe oflagowane tłumy zagranicznych gości wielkiej imprezy sportowej (na szczęście już zakończonej).

Bardziej od oceniania i opisywania idei niesionych na sztandarach, czy w sercach, czy treści zawartych w wykrzykiwanych hasłach i wyśpiewywanych modlitwach, interesuje mnie całościowa energia ludzkiej zbiorowości. W uproszeniu staram się w swoich pracach oddać „ducha” „procesji”, czy też może tylko moje osobiste empatyczne wrażenie. A może jedno i drugie.

Łukasz Butowski, ur.1981. Asystent w pracowni litografii gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw i prezentacji artystycznych w kraju i za granicami.

Wernisaż wystawy odbędzie się 7 listopada o godzinie 18.00 w galerii Dworku Artura GAK.

Wstęp wolny. Wystawa czynna w dni powszednie w godz. 11.00-19.00.

 

Dworek Artura GAK

ul. Dworcowa 9

58 306 66 76 w. 37

dworekarura@gak.gda.pl