Artykuł Czytelnika: Nie wiesz jak wypełnić wniosek, rozliczyć PIT?

Autor: Gościnna_Przystań, Data publikacji: 2012-12-04 12:32:00

Przyjdź i bezpłatnie poradź się specjalisty. Dzisiaj (04.12) przyjmuje prawnik. Gościnna Przystań (ul. Gościnna 14) od 17.00 - 18.00.

Na co dzień nas to nie dotyczy. Jednak gdy przyjdzie pismo z sądu, ZUS-u, Urzędu Skarbowego lub Urzędu Miasta często nie wiemy "co z tym zrobić". W głowie pojawia się mnóstwo pytań i wątpliwości, a nie zawsze możemy poradzić się przyjaciela lub zapłacić za poradę specjaliście. Nie każdy swobodnie porusza się po zawiłościach biurokracji.

Jeśli spotkał Cię taki problem odwiedź Wtorkową Poradnię w Gościnnej Przystani - Domu Sąsiedzkim (ul. Gościnna 14 - dawne Oratorium) w godzinach 17-18. Tu w pierwszy wtorek miesiąca spotkasz prawniczkę, a w drugi wtorek miesiąca księgową. Porady są bezpłatne (nie są udzielane przedsiębiorcom), a eksperci działają jako wolontariusze. W czasie porad możesz zdobyć pomoc między innymi w zakresie: rozliczania PIT-ów rocznych, wniosków do ZUS, wniosków do Urzędu Skarbowego,rejestracji działalności gospodarczej, wniosków o dotacje z Urzędu Pracy, wniosków
osób niepełnosprawnych, pisania podań, pisania wniosków (np. do sądu).

Zapraszamy prawników, księgowych i innych ekspertów do współpracy wolontariackiej i dzielenia się swoimi umiejętnościami w społeczności Oruni.