Oruńska „Gwiazdka” po raz 14-ty

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2012-12-05 17:58:00

14 grudnia (piątek) o godzinie 15 po raz czternasty wystartuje „Gwiazdka na Oruni”. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Jedną z nich będzie wielki pokaz fajerwerków.

Tak jak w poprzednim roku wszystko zacznie się na ulicy Dworcowej, w budynku Dworku Artura. Organizatorzy – Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Orunia”, skupiające w sobie szereg różnych organizacji i instytucji - zadbali o to, aby najmłodsi oruniacy w ten dzień się nie nudzili. W budynku Gdańskiego Archipelagu Kultury dzieciaki będą bawić się już od godziny 15 – nie zabraknie konkursów, pokazów na scenie i tańców. 

- „Gwiazdka na Oruni” to już tradycja w naszej dzielnicy. Wydaje nam się to piękne, że mimo różnych kłopotów i przeciwności, udaje nam się zebrać i że wciąż dochodzą nowi partnerzy. I że społeczniakom z Oruni się po prostu chce. Przez to impreza może odbyć się po raz czternasty – mówi Piotr Wróblewski, prezes SIL „Orunia”.

O godzinie 17 impreza przeniesie się na Gościnną. Ale „przeprowadzka” zostanie przeprowadzona w wielkim stylu – od ulicy Dworcowej dzieci i dorośli przemaszerują z lampionami właśnie w kierunku ulicy Gościnnej.

To tutaj będzie miał miejsce kiermasz, a prezydent Paweł Adamowicz, tak jak w poprzednich edycjach „Gwiazdki na Oruni”, zapali lampki na choince. Drzewko zostało przywiezione na ulicę Gościnną już wczoraj. 13 grudnia, na dzień przed imprezą, choinka zostanie przystrojona.

W pobliskiej kuźni, która od 15 grudnia zacznie funkcjonować już dla mieszkańców Oruni, zaplanowano kameralny koncert – wstęp wolny oczywiście dla wszystkich.
Na zakończenie imprezy nastąpi wyczekiwany przez wielu punkt programu – pokaz sztucznych ogni.
- Nam też chodzi, aby upiększać naszą oruńską Starówką, aby miały tu miejsce momenty, które nas jednoczą. „Gwiazdka na Oruni” to właśnie taki moment, taka „stop klatka” – tu możemy się zatrzymać w naszym codziennym biegu, spotkać się z sąsiadami, może podzielić się opłatkiem – podsumowuje Wróblewski.