Srebro i dwa czwarte miejsca reprezezentacji Gdańska

Autor: salosgdansk, Data publikacji: 2013-02-27 11:46:00

Z sukcesami z Mistrzostw Polski w Futsalu powróciła Salos Reprezentacja Gdańska. Dwa czwarte miejsce oraz srebrny medal w kategorii 1998-99 to wielkie osiągnięcie dla młodych piłkarzy.

Relacja Pawła Ryty, trenera "gdańskiej" reprezentacji na Mistrzostwach Polski w Krakowie:

Po dokładnie około 1, 5 miesiąca od startu przygotowań opracowanych i realizowanych przez trenera Pawła Rytę przyszły dni, kiedy wszystko miało się rozpocząć. W piątek (15 lutego) o godzinie 7:00 reprezentacja licząca 33 zawodników wynajętym autokarem wyruszyła w 10 godzinną podróż do Niepołomic. Podróżowaliśmy przez Tczew, Włocławek, Łódź, Częstochowę i Kraków. Tam przywitano nas trzy gwiazdkowym hotelem NOVUM, który przez trzy dni był naszym domem, bazą i miejscem odpraw.

Godzina 18:00: wyruszyliśmy z wolontariuszami na rozpoczęcie oficjalnego otwarcia Mistrzostw, które zakończyło zapalenie znicza sportowego ducha walki oraz pokaz sztucznych ogni. Nasza reprezentacja dzięki dobremu zorganizowaniu była najliczniejszą drużyną całych Igrzysk.

Z krótka wymienimy tych, którzy swoją pomocą wsparli nasz wyjazd: Joanna Kostrzyca, nauczyciel oraz pedagog, który dbał o pozytywne wychowanie podczas wyjazdu, Izabela Lubecka - poza opieką zajmowała się fotorelacją Mistrzostw z naszego ramienia, oraz Paweł Dworecki członek Zarządu Salos Gdańsk, który wspierał w opiece nad najmłodszymi.

Poza wymienionymi osobami na Mistrzostwach byłem i ja - Paweł Ryta, trener wszystkich reprezentacji od stycznia 2013 roku. A także prezesa Salos Gdańsk Grzegorza Grylaka, który z prośby Pawła został opiekunem drużyny najmłodszej (godziny spotkań się pokrywały i na każdą kategorie trzeba było wystawić opiekunów organizacyjnych). Opiekunem ekipy średniej został trener bramkarzy i asystent Pawła Ryty, który doszedł na początku lutego do naszej reprezentacji: Krystian Kostrzyca. Korzystając z okazji chciałbym właśnie im wszystkim podziękować za trud, wiarę i pomoc na Mistrzostwach, co mam nadzieje nasze Reprezentacyjne Gwiazdy również doceniają.

Sobota była pierwszym dniem turniejowym, podczas którego nasi reprezentanci będąc pierwszy raz razem na takiej imprezie mieli zbierać doświadczenie. Samych spotkań nie będę opisywać gdyż zajmowałoby to 13 stron, dlatego na samym końcu podam osiągnięcia naszych ekip a teraz dalej skupie się na samym wyjeździe.

Mistrzostwa trzeba udać za naprawdę udane. Trener do dyspozycji miał tylko godzinę tygodniowo, podczas której miał stworzyć zespoły walczące o medale. Wielu by się tego nie podjęło, jednak tu po prostu zdecydowano się na pracę i wiarę w swoich wyselekcjonowanych piłkarzy. 13 treningów po godzinie i srebrny medal za juniora młodszego 98-99 i dwa najgorsze dla sportowca miejsca czwarte zdobyte przez zespoły 1996-97 oraz 2000 to kapitalny wynik w dodatku wspaniały materiał do dalszej pracy.

Do tego dodajmy dwie statuetki dla MVP turnieju TOP 5 dla Piotrka Mamcarza oraz Adama Suchodolskiego właśnie z naszego miasta. Dzięki czemu widzimy jak szybko w Gdańsku powstały trzy silne reprezentacje, które mamy nadzieje nie skończą na tym etapie swojego istnienia i może za 2-3 tygodnie rozpoczną dalsze treningi w celu powiększania swojego prestiżu jak i chęci do zdobywania kolejnych medali.  Jednak najpierw trzeba usiąść porozmawiać i załatwić wszystko tak, aby reprezentacja naszego Gdańska był właśnie tak poważnie traktowana.


Reprezentacja 1996-1997 Miejsce 4.
Skład i ilość bramek: Kamil Wysocki(br.), Maciej Kujawiński(br.),Bartosz Kubinowski(kpt.),Kewin Abakumow, Michał Kujawiński, Adrian Przywłodzki (3 bramki), Mateusz Śliwa (4 bramki + 1 samobójcza), Piotr Mamcarz (6 bramek),Mateusz Świczkowski, Adam Wszeborowski .
Reprezentacja 1998-1999 Miejsce 2
Skład i ilość bramek: Marcin Białczak(br.), Cezary Proszowski(br.), Daniel Pach(6 bramek, kpt.), Adam Suchodolski(5 bramek), Przemysław Rajchel, Maciej Jurczyk, Michał Sauda(5 bramek),Mateusz Radzikowski (1 bramka), Michał Monea(2 bramki),Adrian Klawikowski.
Reprezentacja 2000 i młodsi Miejsce 4.
Skład i ilość bramek: O. Kwaśny(br.), W.Jóźwiak(br.),K.Zakrzewski (1 bramka),P.Tomaszewicz, B.Lubiński(2 bramki), W.Marks(1 bramka), K. Płocki(3 bramki), M.Jarski, R.Plutowski, K.Czarnecki, M.Załuska

Cały turniej wygrała drużyna Reprezentacji Lubina, która pokazała swoją wyższość we wszystkich kategoriach wiekowych. Gratulujemy!
Jednocześnie chcemy serdecznie podziękować naszym opiekunom z Niepołomic, którzy dbali o nas jak o gwiazdy z nieba. Organizacja była przednia a atmosfera cudowna dziękujemy Wam!