Robi się gorąco na drogach

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2013-05-17 11:15:00

Najbliższe dni to remont fragmentów Małomiejskiej i Przebiśniegowej, a także prace na przejeździe kolejowym przy Niegowskiej. Za kilka dni rozpoczyna się też dużo większa inwestycja – remont blisko 500-metrowego odcinka ulicy Świętokrzyskiej.

Jak informuje gdański Zarząd Dróg i Zieleni, od jutra (18 maja) od godziny 15 do 19 maja do godziny 9 rano na ulicy Małomiejskiej (odcinek od rejonu ulicy Madalińskiego do ronda przy Platynowej, a także okolica ulicy Ptasiej) będą prowadzone prace związane z wymianą nawierzchni bitumicznej.

To jednak nie remont z prawdziwego zdarzenia. - Będzie to łatanie dziur na wybranych fragmentach ulicy – precyzuje Maria Jaźwińska z gdańskiego ZDiZ.

Na czas prac ruch na wspomnianych wyżej odcinkach ulicy Małomiejskiej będzie odbywać się wahadłowo.

Podobne roboty czekają ulicę Przebiśniegową. Fragmenty nawierzchni zostaną załatane na odcinku pomiędzy ulicą Wielkopolską, a Niepołomicką.

To nie koniec utrudnień dla kierowców. Od 21 do 29 maja wyłączony z ruchu zostanie przejazd kolejowy w ciągu ulicy Niegowskiej. - Trwać tam będzie przebudowa przejazdu – mówi Katarzyna Kaczmarek, rzecznik gdańskiego ZDiZ. Inwestorem jest kolejowa spółka PKP.

Wyznaczono objazdy dla kierowców: od ul. Trakt Św. Wojciecha ulicą Gościnną, przez przejazd kolejowy w ciagu ul. Smętnej, dalej ulicami Żuławską i Lipce do ul. Niegowskiej.

22 maja rusza remont na ulicy Świętokrzyskiej. Potrwa… do końca roku.

- Przebudowa ul. Świętokrzyskiej polegać będzie na rozbudowie skrzyżowania (zjazd do planowanego obiektu handlowo-usługowego przy ul. Orląt Lwowskich) oraz na poprawie stanu technicznego drogi od skrzyżowania z ul. 11 Listopada do al. V. Havla (na odcinku około 450 metrów) – mówi Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Głównym złożeniem realizacji inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa i warunków ruchu – dodaje.

Kolejne zadanie przy tej inwestycji dotyczy budowy ciągów pieszo – rowerowych, łączących pobliskie osiedla z pętlą tramwajową przy ul. Świętokrzyskiej.

Przypomnijmy, w tym roku w okolicy pętli i alei Havla rozpocznie się jeszcze inna inwestycja – montaż kamer miejskiego monitoringu.

Z kolei na Oruni planuje się remont Traktu św. Wojciecha (odcinek od Ukośnej do Gościnnej). Prace mają ruszyć już w czerwcu. Także w czerwcu powinien wystartować remont ulicy Raduńskiej (odcinek od Diamentowej do Rubinowej).