Liga Gdańskich Firm ruszyła w sobotę

Autor: redakcja, Data publikacji: 2009-09-29 21:22:00

Publikujemy relację z inauguracji Ligi Gdańskich Firm, szczytnego przedsięwzięcia, w którym biorą udział również młodzi mieszkańcy Oruni. Tekst publikacji przesłała nam Fundacja Obudź Nadzieję.

W sobotę, tuż przed południem na sztucznej murawie przy Traugutta 29, swoje rozgrywki zainaugurowała Liga Gdańskich Firm. Jest to cykliczna impreza piłkarska dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych i rodzin ubogich, która ma na celu promocję sportu i zdrowego spędzania wolnego czasu. Organizatorem przedsięwzięcia jest fundacja Obudź
Nadzieję. Liga odbywa się pod patronatem: Urzędu Miasta Gdańska, Pomorskiej TV, Radia Plus, MOSiR-u oraz Stowarzyszenia Lwy Północy.

Nazwa "Liga Gdańskich Firm" wzięła się stąd, że firmy chętne do uczestnictwa opłacają składkę na rzecz Fundacji, a drużyny przyjmują nazwę firm-sponsorów. Każda z drużyn gra także w strojach piłkarskich zaprojektowanych przez swojego sponsora z dużym logiem firmy na koszulkach. Zebrane fundusze będą przekazane na statutowe cele Fundacji, ze szczególnym uwzględnieniem zimowego obozu sportowego dla dzieci.

Pierwszy mecz został rozpoczęty kopnięciem piłki przez panią Iwonę Poniatowską-Olejniczak, dyrektorkę Gdańskich Domów Dla Dzieci i radnego Miasta Gdańska Lecha Kazimierczyka, który wspiera sport wśród najmłodszych. Uczestnikom turnieju towarzyszyła dobra zabawa i duch sportowej rywalizacji. W imprezie biorą udział dzieci z podstawówek i gimnazjów. Nie brakuje także drużyny żeńskiej, której reprezentantkami były uczennice Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska w Gdańsku. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego, Jan Ptach.

Wyniki nie są najważniejsze w tej imprezie, lecz sama możliwość gry w piłkę i promocja sportu wśród najmłodszych. Miejmy nadzieję, że kolejne spotkania Ligi Gdańskich Firm będą równie owocne i przyczynią się do promocji sportu wśród młodych gdańszczan.

W imprezie udział biorą drużyny:
"Balta S.A.", "Balticon", "Eurogift", "Jaworscy", "Lwy Północy", "Śliwiński", "Urząd Miasta Gdańska", "Wojciechowski.pl", "ZKM Gdańsk".

Wyniki meczów:
Eurogift – Wojciechowski.pl 9:1
Śliwiński – Lwy Północy 0:19
Balta S.A. – ZKM 3:11
Urząd Miasta – Jaworscy 10:1
Balticon (ZSIŚ) – ZKM 1:7

Chcielibyśmy podziękować wszystkim głównym sponsorom. Nie zapominamy także o tych, którzy pomagają zorganizować przedsięwzięcie. Są to przede wszystkim: Lechia Gdańsk S.A., MOSiR Gdańsk, Stowarzyszenie kibiców Lechii "Lwy Północy", piekarnia Szydłowski, firma 3HI, Pizzeria Leone, Lech Kazimierczyk.

Szczególne podziękowania chcielibyśmy złożyć wolontariuszom tj.: Stanisławowi Zarembie, Mateuszowi Wojewodzie, Piotrowi Kołodziejczykowi, Stanisławowi Orczykowskiemu.