Kronika policyjna 7-25 września

Autor: I KP, Data publikacji: 2009-09-30 07:24:00

Prezentujemy kolejną, oruńską kronikę policyjną. Materiał przygotował funkcjonariusz I Komisariatu Policji na Oruni, asystent ds. prewencji kryminalnej nieletnich i patologii, aspirant Adam Orlikowski.

Rozbójnicy zatrzymani
25 września policjanci z I Komisariatu w Gdańsku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pod koniec lipca napadli na mieszkańca Oruni. Bandyci zrabowali swej ofierze telefon marki Nokia o wartości 1000 złotych. Sprawcami rozboju okazali się dwaj mieszkańcy Gdańska, 19-letni Adrian H. oraz 29-letni Łukasz B. Policjanci z oruńskiego komisariatu wnioskują do prokuratury o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Za rozbój grozi kara nawet 12-letniego pozbawienia wolności.

Kradł paliwo na Oruni i Chełmie
100 litrów paliwa ukradł 28-latek z jednej ze stacji benzynowych na Oruni. Złodziej ma na swoim koncie także podobne, „gościnne występy” na Chełmie. Na tamtejszej stacji, przy ulicy Milskiego, mężczyzna zatankował paliwa za 268 złotych, ale ani myślał za nie zapłacić. Śledczym udało się wpaść na trop złodzieja. Zatrzymany Tomasz W. przyznał się do winy. Zdradził także policjantom tajniki swego modus operandi. Aby nie zostać namierzonym, złodziej korzystał z tablic rejestracyjnych, które wcześniej kradł z różnych samochodów, parkujących na terenie Chełmu i Oruni. Tomaszowi W. grozi teraz do 5 lat więzienia.

Napad na Trakcie
26-letni Marcin N., który 7 września napadł spacerującego po Trakcie Św. Wojciecha przechodnia, został zatrzymany przez policjantów z I Komisariatu. Bandytę rozpoznał sam pokrzywdzony, a także świadkowie rozboju. Marcin N. najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.