Groźny wypadek na Raduńskiej

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2013-10-10 16:22:00

W jednym z mieszkań na ulicy Raduńskiej doszło do wybuchu gazu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

- Dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie o wybuchu gazu w jednym z mieszkań przy ul. Raduńskiej w Gdańsku. Na miejsce natychmiast przyjechała policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wspólnie z technikiem kryminalistki przeprowadzili oględziny – relacjonuje Aleksandra Siewiert, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.


Jak ustalili policjanci, 63-latek dogrzewał swoje mieszkanie 2kg butlą gazową. W pewnym momencie, doszło do nagłego ulotnienia gazu z taką siłą, że z okna tego mieszkania wyleciała szyba. Mężczyźnie, który tam przebywał oraz innym mieszkańcom tego budynku na szczęście nic się  nie stało.

Dla policjantów takie zdarzenia to w sezonie grzewczym chleb powszedni.

- Każdego roku dochodzi do niebezpiecznych sytuacji związanych z nieostrożnym korzystaniem z urządzeń grzewczych. Mieszkania często dogrzewane są dodatkowymi piecykami elektrycznymi czy gazowymi. Dlatego apelujemy o ostrożność. Jeśli mamy w rodzinie osoby, które korzystają z tego typu urządzeń to zainteresujmy się wcześniej, czy instalacja jest sprawna, a jeśli pojawią się jakieś wątpliwości to wezwijmy specjalistę, który sprawdzi to urządzenie – przypominają.