Powrót z Łodzi z medalami! Srebro i brąz Reprezentacji Gdańska w Futsalu!

Autor: salosgdansk, Data publikacji: 2014-01-25 20:12:00

Sukces na zakończonych w ten weekend w Łodzi Mistrzostwach Salosu w piłce Nożnej. Najbardziej utytułowana kategoria A tym razem zdobywa srebro mimo , że w całym turnieju traci jedną bramkę. Drużyna młodsza w swoim debiucie zdobywa brąz!

Starszy rocznik zaprezentował się bardzo dobrze nie przegrywając żadnego spotkania. Do przed ostatniej kolejki ligowej nie mając nawet straconej bramki. Jednak niestety remis z Reprezentacją Pleszewa doprowadził do spadku z pozycji lidera (tabela ligowa).. Niech utrata tylko jednej bramki i brak złota świadczy o wysokim poziomie rozgrywek. Drużyna młodsza w debiucie przegrała z w/w ekipą swojego rocznika i dzieki ostatecznemu zwycięstwu nad Rzeszowem wskoczyła na trzecie miejsce.

Bardzo cieszą te sukcesy, gdyż jest to już obecnie piąte i szóste trofeum obecnego sztabu szkoleniowego Salos Gdańsk w rozrgywkach ogólnokrajowych.

- Dziękuje wszystkim młodym zawonikom za grę do końca. Za łzy i adrenalinę , które widzimy na takich zawodach. Cieszą mnie sukcesy starszych ale i młodszych, którzy stają się przyszłością naszej organizacji. Takie nazwiska jak Michał Pilanc wchodzący już do seniorskich rozgrywek,  Bartłomiej Śnieżewski czy Robert Szostakiewicz mamy nadzieje za rok będą stanowić o sile piłki na naszym oruńskim osiedlu!- mówi Trener reprezentacji Gdańska Paweł Ryta.

Gdańsk bez złota ale z dwoma medalami Mistrzostw Polski Salos w Łodzi. Wygrała w obu rocznikach reprezentacja Lubina. Nastepna wielka impreza to w Mistrzostwa Świata w Bratysławie oraz eliminacje do Mistrzostw Polski Salos na trawie na koniec maja w ... Gdańsku!