Dawny komisariat czeka na trzecią rundę

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2014-02-21 09:12:00

Drugi przetarg i znów zero zainteresowanych – budynek dawnego komisariatu przy Gościnnej 1 nie został sprzedany. Trzecia runda: najprawdopodobniej w maju tego roku.

Nie pomogła obniżka o 100 tysięcy złotych, kwota 1,2 miliona za budynek przy Gościnnej 1 to wciąż zbyt wygórowana cena. 19 lutego miał miejsce drugi już przetarg na tę właśnie nieruchomość.

- Przetarg zakończył się wynikiem negatywnym, ponieważ nie wpłynęło żadne wadium – mówi nam Małgorzata Golińska, rzecznik Agencji Mienia Wojskowego, instytucji, która w imieniu skarbu państwa zarządza budynkiem dawnego komisariatu przy Gościnnej 1.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium (od 5 do 20 procent ceny wywoławczej). W razie niewygrania przetargu pieniądze te są oczywiście zwracane.

Co teraz czeka ten oruński adres?

- AMW ogłosi kolejny przetarg. Prawdopodobny termin to maj 2014 roku – odpowiada Golińska.

Na sprzedaż został też wystawiony budynek dawnej bursy policyjnej przy Trakcie św. Wojciecha 113. Drugi przetarg odbędzie się 7 marca. Cena wywołacza: 2,2 miliona złotych. To o 300 tysięcy mniej niż w pierwszym przetargu.

Skuteczność przetargowa Agencji Mienia Wojskowego, jak mówi Golińska, to 25 procent, czyli co czwartą nieruchomość udaje się sprzedać od razu. Z reguły potrzebne są kolejne przetargi. – Przeciętnie cały proces sprzedania nieruchomości trwa u nas od półtora do dwóch lat – dodaje przedstawicielka AMW.