Czas na podsumowanie radnych

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2014-02-27 18:39:00

4 marca (wtorek) Rada Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce” organizuje w Gościnnej Przystani spotkanie, na którym opowie o swoich działaniach z zeszłego roku. Co udało się zrealizować radnym? A co im nie wyszło?

Na wcześniejsze spotkania podsumowujące działalność tutejszej Rady przychodziło bardzo mało oruniaków.

Być może teraz z dwóch powodów będzie inaczej. Po pierwsze, jest to ostatni rok działalności Rady w tym składzie (za kilka miesięcy odbędą się wybory i na cztery lata powstanie kolejna Rada Osiedla). Po drugie, w ostatnich tygodniach oruniaków wzburzyła kwestia wyjątkowo źle zorganizowanych przejść przez tory kolejowe.

Kto wie, może przynajmniej niektórych oruniaków taka sytuacja skłoni do nieco większego zainteresowania tym, co dzieje się w ich bezpośredniej okolicy?

Trzeba jednak podkreślić, że w sprawie oruńskich przejazdów kolejowych zdecydowanie więcej do powiedzenia mają PKP, gdańscy urzędnicy i radni miasta.

Na wtorkowym spotkaniu w Gościnnej Przystani temat będzie jednak inny. - Przedstawimy, co my jako Rada zrobiliśmy w zeszłym roku, na co poszły pieniądze z naszego budżetu, co się udało zrobić, co nam nie wyszło i dlaczego – mówi Mateusz Korsztun, zastępca przewodniczącego Zarządu Osiedla „Orunia-Św. Wojciech-Lipce”.

Radni opowiedzą także o swoich planowanych działaniach. Zapraszają mieszkańców Oruni, Św. Wojciecha i Lipiec do wzięcia udziału w dyskusji. - Można przyjść, zwrócić nam uwagę na jakiś problem. Można podsunąć nam rozwiązanie jakieś kwestii. Czekamy na takie głosy – komentuje Korsztun.

Start spotkania: godzina 18.