Kwitnący Park Schopenhauera przy Dworku Artura GAK

Autor: Dworek Artura GAK, Data publikacji: 2014-03-27 14:11:00

Kwiaty z bibuły, sznurków i drewienek wyrosły na znak końca zimy, Marzanna odeszła, a Park Schopenhauera wraca do życia.

Dnia 21 marca dzieci z okolicznych przedszkoli przybyły do Dworku Artura GAK – wszyscy z pięknie wykonanymi, ekologicznymi i barwnymi kwiatami. Jednakże nie byli to jedyni goście na Dworcowej! Towarzyszył nam także zespół Remont Pomp. Wydarzenie to było niczym innym jak wspólnym pożegnaniem zimy: „Marzanną Oruńską” – zdarzeniem pełnym zabawy, frajdy, tańców, ale także kultury.

W ramach spotkania dzieci i zespół przepędzili Marzannę swoimi okrzykami, instrumentami i ręcznie wykonanymi kwiatami, które następnie zostały „zasadzone” w parku - wachlarzem kolorów ubarwiły wciąż czekający na rewitalizację park.

Naszą zabawę kontynuowaliśmy w sali widowiskowej Dworku Artura GAK – tam odbyła się dalsza część koncertu Remontu Pomp. Ich muzyka sprawiła, że wszyscy wstali i wspólnie zaczęli tańczyć w rytm bębnów, grzechotek i innych instrumentów.

Czy happening ten przypomniał o tym jak pięknym miejscem może być Park Schopenhauera? Z pewnością tak. Mimo, że zapomniany przez wiele gdańszczan, dziś ożył. Mamy nadzieję, że wkrótce – już na stałe – park ten przeżyje swoją drugą młodość, stając się jednocześnie idealnym miejscem na spacer czy spotkanie z przyjaciółmi.

Taki piątkowy poranek nie zdarza się zbyt często – tętnił życiem, zabawą i śmiechem. Miejmy nadzieję, że był to wstęp do zmian związanych z naszym Parkiem Schopenhauera.

Jeżeli ciężko Wam wyobrazić sobie Park Schopenhauera cały w kwiatach, zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami wykonanymi podczas spotkania.

 

opracował: Piotr Prósinowski, Gdański Archipelag Kultury