Stacja Taniec – There is a name for it

Autor: Dworek Artura GAK, Data publikacji: 2014-06-04 16:43:00

Super okazja! W sobotę o 17.00 w Dworku Artura wystąpią tancerze z Kuby i Afryki. Zatańczą spektakl o miłości. Bilety tylko po 5 zł.

Judith Sánchez Ruíz (Kuba) & Edivaldo Ernesto (Mozambik) po raz pierwszy w Polsce. Spektakl w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca. 14 czerwca 2014 godz. 17:00.

THERE IS A NAME FOR IT to opowiedziana na kanwie muzycznej historia dwójki ludzi szukających sposobu porozumienia. Judith Sánchez Ruíz i Edivaldo Ernesto stworzyli poruszający spektakl o nas samych, o tym jak próbujemy się do siebie zbliżyć, jak się kłócimy, jak się kochamy i ścieramy.

EDIVALDO ERNESTO (Mozambik)

Tancerz, choreograf, pedagog. Współpracował z takimi artystami jak David Zambrano, Mat Voorter, Robert Hilton, Faustin Linyekula, Sasha Waltz. Występował między innymi w projekcie Sascy Waltz “Dialoge Freiburg” w 2005, a od 2008 jest stałym członkiem zespołu Sasha Waltz & Guests. Od momentu legendarnego duetu z amerykańskim perkusistą Robynem Schulkowskim Edivaldo Ernesto rozwija swoją pasję do improwizacji.

JUDITH SANCHEZ RUIZ (Kuba)

Tancerka, choreografka, pedagog. Współpracowała z takimi choreografami i zespołami jak Trisha Brown Dance Company, David Zabrano, DD Dorvillier, Jeremy Nelson, Luis Malvacias, DanzAbierta Company, Mal Pelo Company. Aktualnie współpracuje z Sasha Waltz & Dancers w Berlinie. Została  wyselekcjonowana przez Dance Magazine jako jedna z “25 Dancers to Watch” w 2010. W 2010 roku Judith Sanchez zasiadała w Radzie Programu Movement Research w Judson Church Performance w Nowym Jorku. Aktualnie jest członkinią Artystycznej Rady Doradczej Programu Movement Research.

Organizator: Klub Żak

Partner: Gdański Archipelag Kultury

bilety: 5 zł

14 czerwca 2014

godz. 17.00

reżyseria, choreografia i wykonanie: Judith Sánchez Ruíz & Edivaldo Ernesto / muzyka: Edivaldo Ernesto / światła: Martin Hauk / kostiumy: Mat Vooter we współpracy z Judith Sanchez i Edivaldo Ernesto / partnerzy: Sasha Waltz & Guest, Radialsystem Berlin, Garage 29 Bruksela / 59 min.

Adres:
Stacja Orunia / Dworek Artura,

ul. Dworcowa 9, Gdańsk Orunia,

tel. 58 306 66 76 w. 37

mail: anna@gak.gda.pl

www.gak.gda.pl

facebook.com/StacjaOrunia