Roślinna mapa Oruni jest wyjątkowo ciekawa

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2014-07-08 07:46:00

Na Oruni szykuje się nietypowy spacer z... botanikiem, który opowie o unikatowej roślinności tej dzielnicy. - Występują tu bardzo rzadkie rośliny, próżno szukać ich w innej części Gdańska – mówi dr Michał Buliński. Start „zwiedzania”: Sobota (12 lipca), godzina 12.

Zbiórka pod kuźnią przy ulicy Gościnnej. Spacer, organizowany w ramach trwającego od miesięcy projektu „Historie po Oruńsku”, jest oczywiście bezpłatny. 

- Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze – uśmiecha się dr Michał Buliński, botanik, który już w sobotę zabierze wszystkich chętnych na wyjątkowy spacer po Oruni. - Ta dzielnica ma bardzo bogatą roślinność, unikatową w skali Gdańska. Jest tutaj sporo ciekawych rzeczy do pokazania – dodaje.

Ważnym punktem wycieczki będzie Park Oruński. - W trakcie spaceru będzie można poznać nazwy spontanicznie występujących roślin kwiatowych i paprotników oraz ich wybrane cechy. Poznamy rośliny chronione, bardzo rzadkie, lecznicze, trujące i jadalne – mówi naukowiec, który w swoim dorobku ma kilkadziesiąt publikacji z dziedziny geobotaniki i ochrony przyrody, w tym opracowania monograficzne i rozdział w monografii mezoregionu Pojezierza Starogardzkiego. Jest też współautorem „czerwonej listy” roślin naczyniowych Pomorza Gdańskiego. 

Buliński przez szereg kadencji był członkiem Wojewódzkiej Komisji Ochrony Przyrody w Gdańsku, a także przedstawicielem Polskiego Klubu Ekologicznego Okręgu Wschodnio-Pomorskiego.

Organizatorem sobotniego spotkania jest Gdański Archipelag Kultury.