Cztery spacery z historią, najpierw "Orunia przemysłowa"

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2014-09-24 17:34:00

Wygląda na to, że oruniacy pokochali spacery po ich dzielnicy. I to takie, na których można poznać historię tej części Gdańska. W najbliższych kilku tygodniach szykują się kolejne wycieczki - już w najbliższą sobotę rozpocznie się od zwiedzania... "Oruni przemysłowej".

Tym razem nie chodzi o spacery w ramach projektu "Historie po oruńsku". Rzecz tyczy się jednak Oruni, jej historii i wspólnego maszerowania po zakątkach dzielnicy.

- „Spacery z historią pod rękę” to jeden ze zwycięskich projektów w konkursie „Ja to bym..., czyli Twój pomysł na dom kultury”. Celem projektu jest budowanie pozytywnego wizerunku dzielnicy poprzez zorganizowanie czterech tematycznych spacerów z przewodnikiem po Oruni i jej najbliższych okolicach - mówi nam Aleksandra Abakonowicz z Dworku Artura, oruńskiej filii Gdańskiego Archipelagu Kultury.

- Autorkami projektu są członkinie klubu seniora „Orania”, miłośniczki Oruni i turystyki aktywnej – dodaje.

W ramach projektu, zawodowy przewodnik we współpracy z seniorami opracował cztery trasy spacerowe po dzielnicy: Orunia "przemysłowa", Orunia "rodów i uczniów", oruńskie Wzgórza, Orunia "Psi zakątek".

- Zapraszamy serdecznie na spacer po Oruni. Nasza dzielnica kryje wiele ciekawych miejsc, które warto poznać – zachwala Krystyna Mosińska, orunianka, jedna z autorek projektu „Spacery z historią pod rękę”.

- Każdy spacer kończył się będzie w Dworku Artura GAK, gdzie przy gorącej herbacie i poczęstunku, odbywać się będzie spotkanie integracyjno-dyskusyjne - dodaje Abakanowicz.

Projekt skierowany jest do szerokiego grona odbiorców (od dzieci, po seniorów, mieszkańców Oruni i innych części miasta, sympatyków dzielnicy). Spacery organizowane będą w sobotnie przedpołudnia, żeby mogły brać w nich udział osoby pracujące, jak i rodziny z dziećmi.

Daty i tematy kolejnych spacerów:
27.09.2014 - Orunia „przemysłowa”
Zbiórka: Sandomierska przed sklepem Lidl, godz.10.00
Czas spaceru: 2 godziny

4.10.2014 - Orunia Rodów i uczniów
Zbiórka: przed kuźnią oruńską ul. Gościnna 10, godz.10.00
Czas spaceru: 2 godziny

11.10.2014 - Oruńskie wzgórza
Zbiórka: przed kuźnią oruńską ul. Gościnna 10, godz.10.00
Czas spaceru: 2,5 godziny

18.10.2014 - Orunia – Psi Zakątek
Zbiórka: przed Szkołą Podstawową nr 56 ul. Małomiejska 8a, godz.10.00
Czas spaceru: 2,5 godziny

Opracowane na potrzeby projektu tematyczne trasy spacerowe zostaną udostępnione w postaci plików pdf, które będzie można pobrać ze strony GAKu.
Spacery poprowadzi zawodowy przewodnik PTTK.

- Spacery odbywać się będą bez względu na pogodę. W przypadku deszczu prosimy zabrać parasole i odpowiednie obuwie - przypominają przedstawiciele GAK.

Więcej informacji:
Dworek Artura GAK
ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk
a.abakanowicz@gak.gda.pl
58 306 66 76 w. 37
www.gak.gda.pl | facebook.com/StacjaOrunia