Nowe osiedle na granicy Oruni

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2014-09-30 13:54:00

To jedna z największych inwestycji deweloperskich w tej części Gdańska – w rejonie ulicy Małomiejskiej powstaje właśnie osiedle, na które składać się będzie 5 budynków wielorodzinnych i 10 domków jednorodzinnych. Wprowadzili się już tutaj pierwsi lokatorzy.

Osiedle „Promienne” leży między Orunią, a Orunią Górną, w rejonie ulicy Małomiejskiej. Grupa Inwesting, która jest odpowiedzialna za tą inwestycję, na swojej stronie internetowej nie wspomina jednak o Oruni. Swoje przedsięwzięcie lokalizuje następująco: „w południowej części Gdańska w rejonie ulic Małomiejskiej i Fieldorfa”.

Na nowe osiedle skręca się z ulicy Małomiejskiej (na wysokości numeru 31), tuż przed (jadąc od Traktu św. Wojciecha) myjnią samochodową.

Powstanie tutaj łącznie 5 budynków wielorodzinnych, które będą miały hale piwniczno-garażowe i windy. W części oddalonej od ulicy Małomiejskiej inwestor zaprojektował 10 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.Prace przy pierwszych budynkach rozpoczęły się w maju 2012 roku. Dwa lata później, we wrześniu 2014 roku trzy bloki (na powyższej grafice oznaczone jako C, E i F) są już gotowe. Budynki leżą przy ulicy Kadmowej.

Jak informuje inwestor, wprowadzili się już do nich pierwsi lokatorzy. Wciąż są jednak mieszkania, które w oddanych do użytkowania blokach nie zostały jeszcze sprzedane. Koszt lokalu (budynki najbliżej ulicy Małomiejskiej) oscyluje w granicach 5000-5200 złotych za metr kwadratowy.

Obecnie trwa budowa kolejnych budynków. - Całe osiedle będzie gotowe w lipcu 2016 roku – usłyszeliśmy od inwestora.

Przedstawiciele firmy przekonują, że silnym atutem nowego osiedla jest jego lokalizacja. „Osiedle będzie bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta oraz z obwodnicą dzięki nowo oddanej ulicy Havla oraz planowanej w niedalekiej przyszłości ulicy Sikorskiego, która połączy się z ulicą Małomiejską. Pobliskie sąsiedztwo obfituje w sieci handlowe, obiekty szkolne i rekreacyjne.” - czytamy na stronie grupy Inwesting.