Plac zabaw na Związkowej gotowy, przynieś łopatę!

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2014-12-13 09:22:00

Dobre wieści płyną z ulicy Związkowej – plac zabaw, na który również składali się sami oruniacy, jest już gotowy. Dzisiaj (sobota) o godzinie 14 odbędzie się jego uroczyste otwarcie i... wspólne sadzenie bukszpanów.

O placu zabaw na Związkowej pisaliśmy tutaj i tutaj.

- Zapraszamy wszystkich na godzinę 14 do wspólnego zazielenienia placu. Mamy kilkanaście ślicznych bukszpanów. Szpadle i łopaty mile widziane, bo takowych nie mamy - mówi Ewa Patyk, przedstawicielka Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej, organizacji, która wzięła udział w miejskim konkursie na place zabaw.

Projekt na oruński plac zabaw przy ulicy Związkowej jest jednym z dziesięciu zwycięskich projektów zgłoszonych do konkursu miejskiego. Miasto wyłożyło na budowę placu zabaw 50 tysięcy złotych, ale potrzebne było także 1000 złotych wkładu własnego.

Tę sumę musieli już zebrać przedstwiciele GFIS. Udało się, bo w zbiórkę mocno zaangażowali się mieszkańcy i niektórzy radni.

Zamiast 1000 złotych, zebrano... 2500 złotych.

- 1000 złotych "poszło" na wkład własny, za 500 zakupimy zieleń do obsadzenia placu (konkretnie bukszpany), 300 złotych poświęcimy na ubezpieczenie, (tego wymaga od nas miasto). Za pozostałą kwotę, czyli prawie 1500 złotych zakupimy dodatkowe urządzenie zabawowe. Głosowaniem rodziców wygrała tablica manualna – tłumaczyła przedstawicielka GFIS.