Zapaśnicy z Ajasu przywożą złoto i brąz

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2015-03-13 10:42:00

Oruński klub zapaśniczy Ajas znowu z sukcesami – kilka dni temu w Pucharze Polski kadetów drużyna z Oruni zdobyła dwa medale i w klasyfikacji ogólnej na 50 zespołów z całego kraju zajęła wysokie, siódme miejsce.

Puchar Polski w zapasach dla zawodników w w wieku 15-17 lat odbył się 7-8 marca w Warszawie. Startowało 204 zawodników z całego kraju. Siedmiu zapaśników przyjechało z oruńskiego klubu Ajas, o którym pisaliśmy tutaj.

- Zdobyliśmy dwa medale: złoty i brązowy. Niewiele brakowało, a zdobylibyśmy dwa kolejne. Jednemu z naszych zawodników w osiągnięciu sukcesu przeszkodziła kontuzja – mówi nam Rafał Hołubowski, oruniak, mocno zaangażowany w klub Ajas, którego 17-letni syn trenuje w oruńskiej drużynie.

Medale zdobyli:
Dawid Kozłowski w kategorii wagowej 58 kilogramów (rocznik 1998) zdobył złoty medal. Bartosz Hołubowski w kategorii wagowej 63 kilogramy (rocznik 1998) zdobył trzecie miejsce.

A jak poszło reszcie zawodników z Ajasu?
Mateusz Barabasz 2000r.-kat wag.46kg - 5miejsce
Piotr Bodel 2000r.- kat wag 50kg - 7 miejsce
Dominik Rugała 1999r- kat wag 58kg - 10miejsce
Gevorg Grigoryan 1999r -kat wag 58kg - 5miejsce
Łukasz Bodel 1999r - kat wag 63kg -19miejsce

W klasyfikacji drużynowej Ajas zdobył wysokie, siódme miejsce. - Wyprzedziliśmy chociażby klub z Kartuz, który przyjechał na zawody z większą liczbą zawodników – cieszy się Hołubowski.

Zawody Pucharu Polski były też eliminacją do Mistrzostw Polski. - Kwalifikowała się pierwsza ósemka z każdej kategorii wagowej, pięciu z naszych zawodników uzyskało kwalifikacje. Dwójka pozostałych: Łukasz Bodel i Dominik Rugała muszą w maju wystartować w dodatkowych kwalifikacjach w Janowie Lubelskim – wyjaśnia Hołubowski

Dawid Kozłowski, który zdobył złoty medal wyjeżdża z kadrą Polski na turniej Grand Prix Węgier pod koniec marca. Szansę na wyjazd z kadrą ma też Bartosz Hołubowski, zdobywca brązowego medalu.