Oruńska Rada ma już nowe władze

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2015-04-14 19:20:00

Władze oruńskiej Rady Dzielnicy zostały dzisiaj wybrane. Kto został jej szefem, kto trafił do zarządu?

Na swojej pierwszej sesji tej kadencji radni dzielnicy wybrali spośród siebie nowe władze.

Przewodniczącą Zarządu Rady Dzielnicy "Orunia-Św.Wojciech-Lipce" została Agnieszka Bartków, która w zeszłej kadencji Rady pełniła tę samą funkcję. Jej zastępcą został Kamil Sobkiewicz. W zarządzie znaleźli się również Mateusz Korsztun i Bartosz Łabuda.

Przewodniczącym Rady Dzielnicy (nie Zarządu, tylko Rady) został Maciej Kochanowski, jego zastępcą - Roman Itrich.

Dzisiejsze głosowania trwały dość długo, radni nie od razu doszli do porozumienia kogo wybrać na poszczególne funkcje.

W naszych przedwyborczych artykułach znajdziesz więcej na temat poszczególnych radnych: (Agnieszka Bartków, Kamil Sobkiewicz - tutaj, Mateusz Korsztun - tutaj, Bartosz Łabuda, Maciej Kochanowski, Roman Itrich - tutaj.)

W oruńskiej Radzie Dzielnicy, która została wybrana przez mieszkańców kilka tygodni temu, zasiada 15 radnych. Trzech z nich (przewodniczący Zarządu, jego zastępca i przewodniczący Rady) otrzymują diety z miasta. Wynoszą one: 600 złotych miesięcznie dla przewodniczącego Zarządu, po 300 złotych dla jego zastępcy i przewodniczącego Rady.

21 kwietnia oruńscy radni spotkają się ponownie. Tym razem wstępnie przedyskutują, na co wydać pieniądze, które przysługują oruńskiej Radzie Dzielnicy w tym roku. Są to środki z miasta i w 2015 roku Orunia ma "do wydania" kilkadziesiąt tysięcy złotych.