Takiego Pikniku na Ujeścisku jeszcze nie było. W niedzielę przyjdź do Wąwozu

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2015-06-26 17:03:00

Możemy chyba śmiało powiedzieć, że takiej imprezy Ujeścisko jeszcze nie widziało – już w niedzielę (28 czerwca) odbędzie się Piknik w Wąwozie. Co w programie? „Latająca biblioteka”, spacer po najstarszej części dzielnicy, joga dla dzieci, a także...

- Piknikujemy! Spotkajmy się na pierwszym w historii Pikniku w Wąwozie na Ujeścisku 28 czerwca. Zabierzmy ze sobą koce, piknikowe smakołyki, ulubione planszówki i wszystko to czego potrzebujemy do odpoczywania na świeżym powietrzu – mówią przedstawiciele Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto, organizatorzy niedzielnej imprezy.

Stowarzyszenie zainicjowało projekt, w którym trwa dyskusja na temat przyszłości charakterystycznego wąwozu na Ujeścisku (rejon Przemyskiej, Wadowickiej, Jeleniogórskiej i Człuchowskiej)

- Skupimy się na tym miejscu i zastanowimy się jak dokładnie je przekształcić, wzbogacić i jak taką wizję zrealizować – kilka tygodni temu mówili nam przedstawiciele Stowarzyszenia.

Oprócz warsztatów i poważnych dyskusji, w trakcie projektu będzie też miejsce na takie imprezy, jak ta w niedzielę. Zabawa to jedno, integracja mieszkańców to drugie.

Ale co istotne, taka impreza może w praktyce pokazać (na przykład gdańskiej władzy), że wąwóz na Ujeścisku to idealne miejsce na odpoczynek i rekreację dla okolicznych mieszkańców. Być może więc nie warto zabudowywać go w całości nowymi budynkami.

Wracając do niedzieli, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Na wszystkich piknikujących będą czekały takie oto atrakcje:

- Społeczna Biblioteka (dowiesz się więcej: https://www.facebook.com/NaszeUjescisko) - czytanie, wypożyczanie i zbiórka książek

- Spacer z Piotrem Mazurkiem, założycielem muzeum Strefa Historyczna WMG (dowiesz się więcej: http://www.strefahistorycznawmg.pl/) po najstarszej części Ujeściska

- Warsztaty manulane organizowane przez Brygadę Urbanistyczno-Architektoniczna, na których będziemy robili podstawki pod kubki i drabinę Jakoba

- Joga dla dzieci, gry na powietrzu prowadzone przez Danę Chmielwską

- 1 way out (dowiesz się więcej: http://www.1wayout.pl/ )

- Cukiernia Daktylowa (link https://www.facebook.com/pages/Cukiernia-Daktylowa/)- wypieki słodkie, tarty, chleby bezglutenowe i wegańskie.