Gwiazdy zagrają dla dzieci

Autor: p.olejarczyk, Data publikacji: 2009-12-11 13:35:00

Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej zaprasza na Świąteczny Koncert Charytatywny, który rozpocznie się 20 grudnia o godzinie 18:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Zysk z imprezy zostanie przeznaczony na wsparcie rodzinnych domów dziecka, w tym także tych, które swoją siedzibę mają na Oruni.

Koncert wspólnie organizują Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej, Kombinat Artystyczny, Pomorskie Forum Kobiet oraz Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych i Adopcyjnych PELIKAN.
Do udziału w koncercie zaprosiliśmy wybitnego trójmiejskiego pianistę - Leszka Możdżera oraz chór popowo-gospelowy - „Trzecią Godzinę Dnia”. Zespół Trzecia Godzina Dnia to zespół młodych wokalistów i instrumentalistów, wśród których są m.in. zawodowcy, na co dzień śpiewający w zespołach i teatrach muzycznych, ale i amatorzy - między innymi laureaci Szansy na Sukces i Drogi do Gwiazd – opowiada Marianna Sitek – Wróblewska, prezes Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej.
Honorowy patronat nad koncertem objął Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz i Marszałek Województwa Pomorskiego, Jan  Kozłowski.
Zysk z tego koncertu (bilety w postaci cegiełek) zostanie przekazany na działania statutowe Gdańskiej Fundacji Innowacji Społecznej – wsparcie rodzinnych domów dziecka.